Новини » Політика 16 жовтня, 2016, 12:40
Генштаб готує зміни до законодавства щодо резервної служби

Після звільнення у запас вояків останньої хвилі мобілізації, резервна армія в Україні становитиме 100 тисяч осіб . У Генеральному штабі вже готують зміни до законодавства щодо резервістів, утім запозичати ізраїльську чи швейцарську модель наразі не збираються.

Про це йдеться у сюжеті інформаційно-аналітичної програми «Перші про головне. Деталі» (щосуботи о 21:00) на телеканалі ZIK.

Резервісти з’явились в Україні 2006 року, утім реально формувати запас почали лише торік. У Міністерстві оборони кажуть,що теперішні правила зарахування до резерву діятимуть до кінця війни на Сході.

«Усі військовики, які відслужили строкову службу або були демобілізовані, у особливий період зараховуються до оперативного резерву», – розповів начальник відділу служби в резерві Генштабу ЗСУ Михайло Щербина.

З 2006 до 2013 рр. у Збройних Силах нараховували до двох тисяч резервістів, наразі їхню кількість збільшили до 85-ти тисяч. Після звільнення шостої хвилі мобілізації резерв перевищить 100 тисяч осіб.

У Генштабі зазначають, що приєднатись до лав може кожен охочий. Записатись до резерву можливо у військкоматі, причому стать та бойовий досвід не є важливими, головне бути здоровим та не старшим за 60 років. Після укладання контракту військовика закріпляють за підрозділом територіальної оборони і раз на рік викликатимуть на навчання, які мають тривати не більше двох тижнів.

Одна з найбільших проблем сучасної української армії – погана організація, так вважає колишній боєць   антитерористичного підрозділу армії оборони Ізраїлю Цві Аріелі. Резервісти та контрактники служать у одних підрозділах, що є помилкою, стверджує військовий, бо вони мають виконувати різні завдання. На додачу, бригади в Україні формують за радянським принципом, не враховуючи місця проживання вояків.

«Така ситуація: вояки мешкають у Києві, а приписані до миколаївської бригади. Як вона отримає цього конкретного солдата у випадку війни, бо дороги між Києвом та Миколаєвом вже не буде», – питається Цві Арієлі.

Українська модель не схожа на ізраїльську взагалі, продовжує Цві. «ЦАГАЛ» з резерву формує окремі частини,які становлять основу частину війська. Тренування для сержантів та вояків окремих спеціальностей також відрізняється.

«Якщо ви є командиром батальйону або літуном, то вас ймовірно будуть призивати до війська раз на тиждень, або раз на два тижні», – стверджує колишній ізраїльський вояк.

Ще одна модель резерву, на яку орієнтується українська армія, - швейцарська. Там у запасі числяться усі фізично здорові чоловіки. Вони перебувають на обліку до 51-го року, держава на час зборів компенсує резервісту зарплатню. Тривалість навчань там становить 2-3 тижні на рік. За добу Швейцарія може зібрати 100 тисяч армійців при населені у 7,9 млн. осіб.

Те, що наша структура вимагає змін, у Генштабі не заперечують, однак запозичати іноземні моделі не збираються. Перші законодавчі зміни вже перебувають на розгляді у парламентських комітетах.

«Законопроектами передбачено, що резервісти матимуть право користуватися спеціальними медичними закладами, можуть раніше вийти на пенсію», – повідомив начальник відділу служби в резерві Генштабу ЗСУ Михайло Щербина.

Ще низку подібних законопроектів у Міністерстві оборони доробляють. Найближчим часом, запевняють, навчання проводитимуть у змішаних підрозділах з контрактників та резервістів. Мовляв, у такий спосіб армію тренувати ефективніше.

«Серед резервістів – 95% людей мали бойовий досвід. Усі ці люди готові без зайвих роздумів за командою повернутись на Схід, щоб захищати свою державу», ­– каже резервіст Микола Ревук.

По завершенні війни, не виключають у Міноборони, резервісти можуть стати основою армії. До запасу прийматимуть лише за бажанням, по контракту .

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-24 15:42 :13