Новини » Події

Вільнюський форум прийняв резолюцію на підтримку кримських татар

На II Форумі Вільної Росії у Вільнюсі ухвалено резолюцію на підтримку кримськотатарського народу, про неприпустимість замовчування їх проблем в Росії і світі, а також з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів.

Про це повідомляє кореспондент, який отримав текст резолюції, передає «Телеграф».

«Учасники II Форуму Вільної Росії (Вільнюс) беззастережно засуджують анексію Криму Росією, що супроводжується грубими порушеннями прав корінного населення Криму – кримських татар – та інших громадян України. За час російської анексії десятки кримських татар були вбиті, викрадені, кинуті в тюрми, тисячі були змушені покинути батьківщину, а весь кримськотатарський народ став об'єктом переслідувань на національному ґрунті. Представницький орган, Меджліс кримськотатарського народу, оголошений Росією «екстремістською організацією» і заборонений», - сказано на початку резолюції.

Окремо учасники Форуму вказали на неприпустимість ситуації, коли трагічне становище киримли замовчується в російських і навіть світових ЗМІ: «Тим часом, репресії проти кримських татар посилюються. Внаслідок дій російської влади вони живуть в атмосфері безправ'я і страху. Учасники Форуму висловлюють рішучий протест проти переслідувань кримських татар за національною ознакою і вважають за необхідне привернути увагу російської та світової громадськості до їх положенню в окупованому Криму».

II Форум Вільної Росії нагадав про те, що 14 жовтня пройшла всесвітня акція на підтримку громадян України, незаконно утримуваних російською владою, зажадав припинення «радянською традицією брехні і репресій» і закликав до негайного звільнення українських заручників, утримуваних у в'язницях в Росії.

Loading...