Новини » Економіка

Україна повинна зменшити свою залежність від МВФ, – економіст

Україна приділяє недостатньо уваги розвитку власної промисловості, а також підтримці малого і середнього бізнесу.

Таку думку в інтерв’ю «Сегодня» висловив Ерік Райнерт – професор технологій управління і стратегій розвитку Талліннського технічного університету Естонії, глава міжнародного фонду «Інший канон», що отримав світове визнання за книгу «Як багаті країни стали багатими... і чому бідні країни залишаються бідними».

«Все більше й більше людей розуміють, що модель, яка була запропонована Україні, не працює ні в Сполучених Штатах, ні навіть в Англії. Тож чому вона повинна працювати тут? Ми перебуваємо в періоді дуже великих ідеологічних змін. Очікування грошей з-за кордону – абсолютно неправильна стратегія. Країни вирішують свої проблеми в своєму власному виробничому секторі, не накопичуючи все більше й більше боргів (як це робиться в Україні, – ред.). Я думаю, в Україні надто мало уваги приділяється як виробництву в цілому, так і малим й середнім підприємствам. Я думаю, важливо не тільки слухати великі підприємства, а й маленькі, які несуть велике навантаження. Що ви повинні впровадити, то це Банк розвитку, як у Бразилії (був створений в 1952 році з метою сприяння розвитку промисловості та інфраструктури, – ред.). В Бразилії дуже ефективний Банк розвитку, який допомагає і дає кредити малим та середнім підприємствам. Останні закони, прийняті в парламенті (України, – ред.), свідчать про те, що ви перебуваєте на правильному шляху, але є і багато речей, які ви ще можете зробити», – сказав Ерік Райнерт, відповідаючи на питання про залежність України від МВФ.

Економіст також нагадав, що співпраця Греції з МВФ не привела до очікуваних результатів.

«У мене немає достатніх і детальних знань про угоди України з МВФ, але я думаю, що було б доцільно спробувати зменшити вашу залежність. Я думаю, з того, що ви можете зробити – залучити професіоналів, які б розібралися з тим, що трапилося цього літа в МВФ, коли вони визнали, що зробили величезну помилку з Грецією (всупереч оптимістичним прогнозам, країна не вийшла на економічне зростання, незважаючи на безпрецедентну міжнародну фінансову допомогу, – ред). Думаю, ви повинні сказати МВФ: «Ви впевнені, що ви не робите ту ж помилку з Україною, яку зробили з Грецією? Ми думаємо, що ви робите!». Таким чином, ви повинні заперечувати високопоставленим особам (у МВФ, – ред.), які в цьому сенсі ображають вас», – вважає професор.

Нагадаємо, 14 вересня Міжнародний валютний фонд вирішив виділити Україні третій транш у розмірі 1 млрд доларів за програмою розширеного фінансування EFF.

Спочатку передбачалося, що третій транш становитиме 1,7 млрд доларів, який мав надійти в країну ще в 2015 році. Потім влада країни повідомляла, що рішення про третій транш рада директорів МВФ зможе прийняти в червні поточного року.

Через невиконання Україною всіх умов фонд знизив розмір траншу з 1,7 млрд доларів до 1 млрд.

Loading...