Новини » Політика

У БПП заяву Лещенка про санкції назвали брехнею

Народний депутат від БПП Іван Вінник називає брехнею заяву іншого депутата від БПП Сергія Лещенка про те, що з 16 вересня санкції України щодо російських громадян и компаній перестали діяти.

«Колега Лещенко відверто збрехав. Я вимагаю спростування як посадова особа комітету з питань національної безпеки і оборони. Санкції діють, ніхто нічого не скасовував», – сказав Вінник в ефірі каналу «112 Україна», передає «Українська правда».

На його думку, Лещенко або демонструє приклад абсолютного правового нігілізму, або займається корупційним лобізмом на користь окремих російських компаній, які перебувають під санкціями.

Вінник стверджує, що вказаний у рішенні РНБО про санкції від 16 вересня 2015 року термін дії 1 рік означає лише те, що через рік РНБО може повернутися до його перегляду, і не означає закінчення терміну дії санкцій.

«Цей термін в розумінні чинного закону про санкції означає тільки те, що через рік після введення в дію цього рішення, у разі усунення тих проблем, у зв'язку з якими були застосовані санкції, (РНБО) може повернутися до перегляду цього питання. Це ні в якому разі не означає скасування санкцій», – заявляє депутат.

За його словами, згідно п. 7 ст. 5 закону про санкції, будь-яке скасування санкцій приймається тим самим органом, який їх застосовував, а жодного рішення про скасування санкцій РНБО не приймала.

Пізніше Лещенко на своїй сторінці у Фейсбуці написав, що Вінник плутає поняття.

«Скасування» стосується безстрокових санкцій або передчасної зупинки їх дії. А указ Порошенка від 16 вересня 2015 року чітко вказав – санкції введено на рік. Крапка. Значить, 16 вересня 2016 року термін дії санкцій закінчився. І вже місяць їх немає», - написав Лещенко.

Він зазначив, що місяць тому відбулося засідання Ради нацбезпеки, яким затвердили нові санкції, але вони не набули чинності. «Конституція України містить пряму норму - рішення РНБО набуває чинності після указу Президента», - нагадав він.

«Це ж вказано в законі про санкції, який не дочитав Вінник: «Рішення щодо внесення змін до санкцій (тобто продовження санкцій) приймається Радою національної безпеки та оборони України та вводиться в дію указом Президента України», - написав Лещенко.

Він також наполягає, що санкції не продовжили не через неуважність.

«Можливо, хтось думає, що санкції проти росіян не продовжили через неуважність. Ні, все набагато цинічніше – я вже знаю про два випадки, коли за допомогою включення/невключення до санкційного списку намагаються заробити», - пише депутат.

«Тому ці «санкційні канікули» – час для заробляння. Якщо хтось хоче вийте з-під санкцій, він знає куди звертатися - до смотрящих Порошенка. Можливо, ще встигнуть внести зміни до указу», – додав Лещенко.

Також раніше Лещенко написав, що в результаті того, що президент Петро Порошенко не видав указ про продовження санкцій, з-під санкцій вийшов, зокрема, Банк Москви, який має «доньку» на території України.

Зупинення санкцій підтвердила Нацкомісія цінних паперів та фондового ринку.

Loading...