Новини » Світ

NASA підтвердило запуск у ніч на понеділок ракети з українським двигуном

Ракету з українським двигуном запустять в космос о 03:03 понеділка. Фото: Укрінформ.

Національне управління з аеронавтики й дослідження космічного простору (NASA) підтвердило запуск ракетоносія Antares OA-5 із вантажним супутником Cygnus на борту на вечір 16 жовтня, що за Київським часом відбуватиметься в ніч на понеділок.

Про це повідомили в суботу в прес-службі NASA, передає «Укрінформ».

«Комерційний провайдер NASA компанія Orbital ATK планує здійснити запуск своєї шостої місії до Міжнародної космічної станції в неділю, 16 жовтня, відповідно до контракту комерційного постачання послуг», – зазначили в американському космічному агентстві.

Планується, що старт ракети відбудеться о 20:03 неділі за Вашингтонським часом (за Києвом о 03:03 понеділка) з «п'ятихвилинним вікном». Запуск відбуватиметься з Центру космічних польотів на острові Воллопс, штат Вірджинія.

Розкриття панелей сонячних батарей супутника заплановане вже через півтори години польоту, а стиковка з МКС – у середу, 19 жовтня, о 7:20 ранку (14:20 за Києвом).

Вантажний супутник Cygnus нестиме не борту понад 3,2 тонни вантажу для поповнення запасів екіпажу МКС, а також для проведення наукових досліджень у космосі.

Нагадаємо, запуск Antares OA-5 переносився кілька разів, у тому числі через ураган «Метью» та шторм «Ніколь». Минулого разу дата старту планувалася на 10 жовтня, потім на 13-те, і згодом була перенесена на 16 жовтня.

Головним розробником ракети-носія Antares є корпорація Orbital Science Corporation (США). Однак апарат створюється в рамках міжнародної кооперації за участю, в тому числі, підприємств України. Зокрема, основна конструкція першого ступеня Antares розроблена Конструкторським бюро «Південне», виготовлена «Південним машинобудівним заводом ім. Макарова» в кооперації з українськими підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), а також «ЧЕЗАРА» та «РАПІД» (Чернігів).

Loading...