Новини » Події 14 жовтня, 2016, 21:20
Чорновіл: Путін не готовий розпочати серйозні наступальні операції на Донбасі

Президент Росії Володимир Путін не готовий до серйозних наступальних операцій на Сході України, але посилюватиме напруження в регіоні.

Таку думку висловив колишній народний депутат України Тарас Чорновіл, – повідомляє УНН.

«Перейти на якісь наступальні серйозні операції в Україні він явно не готовий. Тут він сам буде основною дійовою особою, а не якісь там сепаратисти. Але напруження десь підвищувати він буде. Взагалі щодо України, то в нього, крім всього іншого, є індивідуальний план. Він десь може трактуватися як війна на виснаження, війна на дестабілізацію», – зазначив він.

На думку Чорновола, президенту Росії Путіну абсолютно не вигідно виходити на реально мирний процес на Донбасі, навіть згідно з мінськими домовленостями.

«Йому це не потрібно. Тому що йому треба одне з двох: або всунути нам ці території для того, щоб вони розвалювали Україну з середини з якимось там федеративними правами, з усім іншим, з проведенням виборів за їхніми правилами, або другий варіант – це тримати постійну напругу і дестабілізацію. Поки що перший (варіант) не проходить, ми від нього відмовилися. Йде другий – постійна дестабілізація, напруження. І це на фоні Сирії», – пояснив експерт.

Однак, вважає Чорновіл, зважаючи на нинішню ситуацію на Донбасі, а особливо останні дії Росії у Сирії, тиск з боку заходу, в тому числі ключових країн ЄС, буде посилюватися на нашого північного сусіда.

«У напрямку Росії тиск буде сильнішати. І ставлення до Росії буде жорсткішим… Дуже спокійно, лояльно налаштовані до неї (до Росії) лідери, такі як Штайнмаєр чи Еро (міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро – ред.), дуже жорсткі починають робити заяви. А Еро взагалі говорить прямим текстом, що зараз однозначно такі речі треба кваліфікувати як військові злочини, і що Франція буде звертатися до Гаазького трибуналу з цього приводу тощо. Штайнмаєр, який раніше тиснув на Україну з приводу необхідності прискореного проведення виборів на Донбасі, прямим текстом відповідає в ПАРЄ на питання і каже, що така там (на Донбасі) безпекова ситуація, що ближчим часом взагалі про вибори не може й бути мови», – зауважив експерт.

Ще одним козирем для нас, вважає Чорновіл, є остання резолюція ПАРЄ стосовно України.

«Була прийнята резолюція, яка Україні дуже вигідна… Для нас це потрібно, тому що зараз для нас зникає на півроку серйозний фактор підтримки з боку США. Там відбудуться вибори, потім вступання на посаду нового президента. Доки вони розберуться з іншими питаннями, в тому числі і з Сирією, тільки після того дійде справа до України. Ось цих півроку ми би опинилися сам на сам з Євросоюзом. А Євросоюз останнім часом до нас ставив досить жорсткі вимоги… Тобто, це рішення нам надасть півроку, коли ми не матимемо реальної серйозної підтримки з боку США. І фактично його спровокував своїми діями Путін», – резюмував експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-29 04:21 :00