Новини » Політика 13 жовтня, 2016, 0:47
Депутати хочуть ввести кримінальну відповідальність за вербування дітей

Як держава захищає права дітей, які живуть на непідконтрольних Україні територіях в Донецькій і Луганській областях, в населених пунктах на лінії розмежування, а також внутрішньо переміщених говорили на парламентських слуханнях у Верховній Раді.

За словами заступника міністра соцполітики Сергія Устименка, переселенців сьогодні майже 240 тисяч, – повідомляють podrobnosti.ua.

У Раді вже зареєстрували урядовий законопроект про взяття їх на квартирний та соціальний облік. Відомство підготувало і порядок надання відповідного статусу дітям, які постраждали внаслідок військових дій. Але його ще має затвердити Кабмін.

А ось нардепи від опозиції пропонують ввести кримінальну відповідальність за вербування та втягнення неповнолітніх у військові дії. І вимагають від Міністерства точної статистики – скільки дітей загинуло на Сході України за два останні роки.

«За даними, які ми маємо, в ході збройного конфлікту загинуло 68 дітей, 152 дитини отримали поранення – це жахливі цифри. І це неповні дані. За даними служб у справах дітей Донецької і Луганської областей, тривають випадки порушень житлових і майнових прав дітей у цих районах», – розповів заступник міністра соцполітики Сергій Устименко.

Піднімали на слуханнях також питання вакцинації, підтримки педіатричної служби, захисту прав сиріт. Зокрема, уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба запропонував припинити влаштовувати їх в інтернати і розробити Національну стратегію захисту прав дітей.

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 07:57 :17