Новини » Події 12 жовтня, 2016, 19:35
На всю Європу сьогодні пролунало: Це російська війна проти України, – Геращенко

Сьогодні в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) було представлено дві історичні доповіді і прийнято дві історичні резолюціі.

Про це написала на своїй сторінці у Фейсбук  представник України в гуманітарній підгрупі на мінських переговорах що до ситуації на Донбасі, перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко.

Сьогодні в ПАРЄ було представлено дві історичні доповіді і прийнято дві історичні резолюціі (так їх назвали більшість виступаючих). Це рапорти німецького політика Маріелли Векк і чеського депутата Кристини Зеленковоі щодо Донбасу.

В доповідях «Політичні наслідки російської агресії в Україні» (ДУЖЕ ВАЖЛИВО, була змінена назва доповіді і конфлікт на Донбасі визнано російською агресією!) та доповідь «Засоби правового захисту у випадках порушень прав людини на окупованих українських територіях, непідконтрольних українській владі» є ключові позиції: це російська війна проти України; російські війська мають бути виведені з України; вибори на Донбасі в нинішніх умовах неможливі! Бо там небезпечно! Вибори не є можливими згідно з протоколом до Європейської Конвенції про захист прав людини ЕTS 9. Що Росія несе повну відповідальність за окуповані території, бо вона повністю контролює ситуацію там! Що на Донбасі і в Криму відбулося військове вторгнення! А так звані «ЛНР» і «ДНР» створені і підтримуються РФ і не є легітимними.

БЛИСКУЧИЙ ВИСТУП Мерілуізи БЕК. Яка справедливо зазначила, що доповідачки хотіли поїхати на окупований Донбас вивчити ситуацію, але ОБСЄ їх не пустило, бо визнали, що не можуть гарантувати безпеку. «Якщо ОБСЄ не може гарантувати безпеку двох доповідачок, як вони можуть гарантувати безпеку виборів?» – НАРЕШТІ МИ ПОЧУЛИ ЦІ СЛОВА ВІД ВПЛИВОВИХ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ПОЛІТИКІВ.

Все обговорення було холодним душем для любителів Путіна і тих, хто бажає повернення російської делегації без передумов і виконання Мінських угод. Всі виступаючі (окрім кількох відверто куплених Кремлем персонажів, які незаконно відвідували окуповані Крим і Донбас, як то лівий Гунько з Німеччини) дуже чітко заявили, що вимагають від РФ повернення Криму Україні, що ніякого повернення делегації РФ без виконання Мінських угод і припинення вбивств українців бути не може.

Українська делегація виступила єдиним фронтом. Дякую всім колегам: Арьєву (говорив про заручників), Соболєву (поставив питання, що в РФ ховаються від правосуддя Янукович і Ко), Кіралю, Джемілєву (акцент про репресії проти кримських татар і незаконні вибори в Криму), Гончаренку (порівняв Путіна з Гітлером), Лозовому (в нього був, до речі, дебют англійською), Ємцю, Савченко.

Представник опозиції Льовочкіна, до речі, вперше публічно обережно визнала наявність не виведених військ на Донбасі під час свого виступу.

Від імені української делегації і всіх колег ЩИРО ДЯКУЄМО доповідачкам, справжнім захисникам цінностей ПАРЄ Зеленковій і Бекк. В їх доповідях ми побачили відданість принципам ПАРЄ, високий клас європейської політики і відповідальності.

73 члени ПАРЄ підтримали доповідь «Політичні наслідки російськоі агресіі». 87 членів ПАРЄ підтримали доповідь Бекк про порушення прав людини на окупованих територіях.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-03 20:21 :48