Новини » Суспільство 11 жовтня, 2016, 13:38
Громадські активісти: Коли донорської крові в одній лікарні бракує, в іншій – її виливають
Фото: ZIK
Фото: ZIK

В Україні назріла необхідність реформи центрів донорства крові. Адже через низький рівень координації між такими центрами та недолуге законодавство, літри донорської крові утилізують у той час, як в інших медичних закладах відтерміновують операції через її брак.

Про це сьогодні у Львові розповіла керівник проекту «Кров новин-новини крові» Леся Ярошенко, який реалізовують Асоціація «Спільний простір» та ВМГО «Асоціація молодих донорів України».

Громадські активісти в рамках візиту до Львова запропонували здати кров студентам медичного університету. На пропозицію зголосилися 15 майбутніх лікарів, з них стати донорами змогли менш як 10.

«З донорством ситуація складна, в Україні бракує координації і рекрутингу донорів. Простий приклад: якщо в одній установі дефіцит донорської крові, а в іншій профіцит, то в одній людям відкладатимуть якісь процедури, операції і це обов’язок родичів, хворих, або громадських організацій забезпечити лікарню кров’ю. То в інших, де є профіцит, зайву кров утилізують, що часом коштує дорожче, аніж заготовити. Медичні установи різного підпорядкування не можуть обмінюватися не лише кров’ю, компонентами, але навіть інформацією», – каже Юлія Новобранець, координаторка проектів ВМГО «Асоціація молодих донорів України».

Попри гостроту цієї проблеми, кажуть активісти, суспільство, чиновники і навіть мас-медіа приділяють їй мало уваги. Нині у ЗМІ можна знайти хіба інформацію про терміновий збір крові для конкретної особи, тоді, як все має відбуватися централізовано, аби її могли отримати усі потребуючі.

«Упродовж року у львівських ЗМІ ми зафіксували 73 публікації на тему донорства крові. Здебільшого, це невеликі оголошення про те, що є потреба в донорській крові для конкретного бійця АТО або на лікування конкретної дитини. На жаль, аналітичних публікацій, які б порушували проблеми служби крові в Україні, практично не було», – зазначила Леся Ярошенко

Волонтери пропонують створити на базі інтернет-платформи ДонорUa банк донорських матеріалів, аби в онлайн-режимі можна було відстежувати, скільки крові і в яких медичних закладах є на певний момент часу. Крім того, змін потребує і українське законодавство.

«Ми б’ємо в рейку, коли потрібна кров конкретній людні. Не правильно, коли вишиковуються черги донорів, їх виганяють в м’якій чи не дуже формі, і вони більше не повертаються. А коли ця кров потрібна іншим людям, але про них мало хто знає, їм кров не здають. Донорство має бути регулярним не тому, що за це дають певну компенсацію, гарячий чай, не тому, що вам сподобалося фото конкретної людини і ви хочете допомогти саме їй», – додала Леся Ярошенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 07:49 :27