Новини » Світ

Ягланд назвав банкрутом Радбез ООН через катастрофічну ситуацію в Сирії

Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд заявляє, що події в Сирії є катастрофою, якої не можна допускати в 21 столітті, і які свідчать про банкрутство Ради безпеки ООН.

Як передає УНІАН, про це він сказав у Страсбурзі, відповідаючи на запитання політиків в рамках осінньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи.

«Ми не повинні відмовлятися від дипломатичних рішень… те, з чим ми зіткнулися в Сирії, є кричущою катастрофою, якої не можна допускати в 21 столітті, це банкрутство Ради безпеки ООН, тому що в Статуті ООН записано, що члени Ради безпеки несуть відповідальність за забезпечення миру і безпеки для всіх інших держав-членів (ООН), тому на них лежить величезна відповідальність, яку держави-члени їй (Раді безпеки ООН – ред.) передали», – заявив Ягланд.

«Я думаю, що бомбардування з повітря, які мають місце, що почалися в Лівії і тривають в Сирії, є абсолютно кричущими. Вони не можуть призводити ні до яких реальних рішень для країни», – додав Ягланд.

«Що ми можемо зробити – це закликати тих, хто несе відповідальність, покласти край цій катастрофі, особливо закликати Раду безпеки ООН взяти на себе відповідальність, яку вона несе відповідно до Статуту ООН.

Тому я наполягаю на тому, що вони (члени Радбезу ООН – ред.) не діють відповідно до цієї відповідальності», – переконаний генеральний секретар Ради Європи.

Нагадаємо, Росія застосувала вето на запропоновану Францією резолюцію Ради безпеки ООН по Сирії. 11 із 15 членів РБ ООН підтримали резолюцію. Китай і Ангола утрималися, а Росія і Венесуела проголосували «проти». Проголосувавши «проти», Росія як постійний член РБ ООН заблокувала прийняття резолюції. Для прийняття резолюції необхідно як мінімум дев’ять голосів і жодного вето. Сьогодні, 10 жовтня, міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро заявив про намір розслідування воєнних злочинів у Сирії в Міжнародному кримінальному суді.

Loading...