live
Новини » Львів 2639

Вітрова електростанція на Львівщині влилась в єдину енергетичну систему України

Вітрова електростанція на Львівщині влилась в єдину енергетичну систему України
загрузка...
загрузка...

Минулої п’ятниці на горбистих околицях Старого Самбора Львівської області ТзОВ «ЕКО-ОПТІМА» урочисто відкрило та запустило в дію другу чергу найпотужнішої в західному регіоні Українських Карпат вітроелектростанцію «Старий Самбір 1».

Відтепер вона працюватиме з повним комплектом обладнання – чотирма новітніми сучасними високоефективними вітротурбінами. Вони вироблятимуть екологічно чисту енергію завдяки природній силі вітру.

Про це сьогодні, 10 жовтня, повідомив кореспондент IA ZIK.

У відктитті взяли участь голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, радник міністра енергетики та вугільної промисловості України Віктор Шайтан, голова Всеукраїнської вітроенергетичної асоціації Андрій Конеченков, головний інженер фірми «Вестас Україна» Тарас Качмарчук, керівник українського офісу Данського інвестиційного фонду Олексій Пархомчук, керівники Старосамбірщини, представники міських та сільських громад Прикарпаття.

Директор ТзОВ «Вітроелектростанція «Старий Самбір-1» Максим Козицький зазначив, що ці чотири турбіни на сьогодні є найпотужнішим екологічно чистим об’єктом енергетичної галузі не лише на Прикарпатті, а й в усій Західній Україні. Окрім того, відкриття станції – це нові робочі місця та відрахування податків в місцеві бюджети.

Водночас Максим Козицький розповів: «Наші вітряки – це ще й серйозний внесок в енергетичну незалежність України. Тепер станція даватиме майже стільки струму, скільки споживає весь Старосамбірський район за рік. Ми можемо виробляти максимально до 38 млн кВт годин, а район споживає – 40-42 млн. кВт годин. У перспективі будівництво вітроелектростанції «Старий Самбір-2». Тоді струму вистачить і для Турківського району».

Станцію готують до включення в єдину енергосистему України. З урахуванням затрат на експлуатацію вітроелектростанції, повернення вкладених коштів очікується через 8 років.

Аналіз вітропотенціалу в різних регіонах показує, що в зоні Карпат достатньо сильні вітри, середньорічна швидкість вітру складає 6,5 – 7,5 м/сек. Такий потенціал вітру дає можливість будувати рентабельні потужні промислові вітроелектростанції. Бо вітряки вже можуть крутитися при силі вітру 3 м/сек.

Вітроелектростанція «Старий Самбір-1» – первісток цілої плеяди промислових вітроелектростанцій. Сьогодні група компаній «ЕКО-ОПТІМА» продовжує роботу над проектами нових ВЕС, а саме вітроелектростанції «Старий Самбір-2», потужністю 20,7 МВт; Сокальської ВЕС, потужністю 33,5МВт та Сколівської ВЕС, потужністю 50 МВт.

На щоглах у Старому Самборі змонтовані технологічно найсучасніші вітротурбіни лідера світового ринку фірми Vestas (номінальна потужність 3,3 МВт). Висота щогли вітроелектростанції становить 119 м, довжина лопоті – 56 м. Розрахунковий термін служби турбін становить 20 років.

Нагадаємо, що вартість проекту вітроелектростанції «Старий Самбір-1» – двадцять з половиною мільйонів євро. Він реалізується спільно з Європейським банком зеконструкції та розвитку та фондом чистих технологій Світового Банку.

 Вітрова електростанція на Львівщині влилась в єдину енергетичну систему України
Вітрова електростанція на Львівщині влилась в єдину енергетичну систему України

Нагадаємо, раніше інформагенція ZIK писала про перші об’єкти вітрової і сонячної енергетики у Львівській області у спецпроекті «Мисливці за вітром і сонцем. Першопрохідці альтернативної енергетики у Західній Україні».

 

Loading...
Loading...
Loading...