Новини » Економіка

Україна отримає від Німеччини 150 млн євро на реконструкцію 4 підстанцій «Укренерго»

Україна та Німеччина підписали угоду про виділення 150 млн євро на реконструкцію чотирьох підстанцій, керованих державною компанією «Укренерго», для забезпечення енергоефективності та покращення інфраструктури сходу України.

Про це повідомляє УНІАН.

Відповідну угоду було підписано в Києві міністром фінансів Олександром Данилюком і виконувачем обов’язків генерального директора «Укренерго» Всеволодом Ковальчуком з української сторони і директором німецького державного банку KfW Євою Вітт з німецької сторони.

Генеральний секретар федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини Матіас Махниг, присутній на церемонії підписання, підкреслив, що угода дозволить поліпшити енергетичну систему України.

«Енергетична тема – це ключове питання. Жодна успішна економіка, жодні люди в країні не можуть жити без енергетики. Це умова сучасного суспільства. Та угода, яку ми підписали, – це важливо для досягнення двох речей: модернізації енергетичної інфраструктури України, а також більшої енергоефективності», – зазначив Махниг.

«Я хотів би подякувати німецькому уряду за те, що вже протягом кількох років він постійно підтримує Україну не тільки у фінансовому плані. Що ми бачимо зараз – був підписаний меморандум на 150 мільйонів євро саме в напрямку енергетичного сектора», – сказав міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, який був присутній на церемонії підписання.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів України 5 жовтня прийняв постанову про реконструкцію чотирьох підстанцій державної компанії – оператора об’єднаної енергосистеми України «Укренерго» у Харківській та Дніпропетровській областях загальною вартістю 150 мільйонів євро за кошти, які залучаються в рамках меморандуму про спільні наміри уряду України і Федеративної Республіки Німеччина щодо незв’язаного фінансового кредиту в розмірі 500 мільйонів євро.

 Loading...