Новини » Політика

У парламенті відреагували на намір італійських депутатів відвідати окупований Крим

Візит до окупованого Криму чотирьох регіональних італійських парламентів означатиме порушення ними норм міжнародного права та має отримати відповідну оцінку міжнародних інституцій.

Про це заявив співголова міжпарламентської групи дружби Україна-Італія Сергій Алєксєєв, інформує офіційний портал Верховної Ради.

«Я глибоко стурбований інформацією про намір депутатів регіональних парламентів відвідати окупований Крим. Якщо ця інформація підтвердиться, то це буде грубим порушенням міжнародного права, що має бути засуджено не лише владою Італії та України, а й світовим співтовариством та міжнародними інституціями», – сказав він.

Народний депутат наголосив, що Автономна Республіка Крим є невід’ємною частиною території України, анексованою Російською Федерацією із застосуванням військових підрозділів та з порушенням основоположних принципів міжнародного права, дво- та багатосторонніх угод, зокрема: Статуту ООН (1945), Хельсінського заключного акту НБСЄ (1975), Будапештського меморандуму (1994), Договору між Україною та Російською Федерацією (1997).

За його словами, світова спільнота, відстоюючи норми міжнародного права, ухвалила низку резолюцій на підтримку територіальної цілісності України та невизнання кримського референдуму. Відповідні рішення ухвалила Генеральна Асамблея ООН, ПАРЄ, Рада Європи, Європейський парламент, ОБСЄ, Венеціанська комісія, Парламентська асамблея ЄВРОНЕСТ.

«Останнім часом ситуація в окупованому Криму загострилася – Верховний суд Росії заборонив Меджліс кримськотатарського народу, що було визнано Freedom House підтвердженням масових репресій етнічних меншин. Тому подібний візит на півострів буде фактично означати схвалення цими депутатами такої політики Росії», – сказав він.

Зазначимо, Верховна Рада України ухвалила постанову, якою закликала міжнародне співтовариство ввести персональні санкції проти так званих «суддів Верховного суду Республіки Крим» і суддів Верховного суду Росії за рішення про заборону Меджлісу кримськотатарського народу. Також український парламент звернувся до парламентських асамблей Ради Європи, ОБСЄ, НАТО і Європейського парламенту ухвалити відповідні резолюції із засудженням заборони Меджлісу.

Нагадаємо, 29 липня в Крим вкотре прибула делегація французьких депутатів на чолі з членом Національних зборів Франції, екс-міністром транспорту Франції Тьєррі Маріані. Міністерство закордонних справ Франції заявило, що жоден візит або заява депутатів не може відображати офіційну позицію країни, і що Франція не визнає анексії Криму.

Раніше у Європарламенті засудили візит французьких депутатів до окупованого Криму. Також повідомлялося, що Франція відмовила від візиту до Криму двох сенаторів, а решті не дала грошей на поїздку.

На порталі Міністерства закордонних справ Франції 1 серпня опублікували коментар про невизнання анексії Криму, незважаючи на подібні візити французьких депутатів.

Крім цього, 30 березня окупований Крим відвідали грецькі підприємці. МЗС Україна рішуче засудило цей візит.

 

Loading...