Новини » Економіка

Туреччина підписала з Росією угоду про «Турецький потік»

Російська Федерація і Туреччина підписали угоду щодо газопроводу «Турецький потік». Документ був підписаний міністрами енергетики двох країн за підсумками переговорів президентів РФ і Туреччини Володимира Путіна і Реджепа Тайіпа Ердогана у присутності обох лідерів.

Про це інформує ТАСС.

Як повідомив глава «Газпрому» Олексій Міллер, «угода передбачає будівництво двох ниток магістрального трубопроводу по дну Чорного моря». За його словами, дві нитки мають бути побудовані до грудня 2019 року.

Після того, як в 2014 році Росія відмовилася від будівництва газопроводу «Південний потік» через вимоги ЄС, який наполягав на відповідності газопроводу Третьому енергопакету, було вирішено почати реалізацію альтернативного проекту – «Турецький потік». Проте згодом переговори з проекту були призупинені.

Йдеться про будівництво газопроводу через Чорне море до європейської частини Туреччини і далі до кордону з Грецією. Довжина морської частини проекту повинна скласти близько 910 км, сухопутної частині по турецькій території – 180 км. Загальна вартість проекту раніше оцінювалася в 11,4 млрд євро.

 

Loading...