live
Новини » Світ

Пан Гі Мун вимагає покарати винних за авіаудари в Ємені

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявляє про необхідність встановлення відповідальності за загибель 140 єменців під час повітряних ударів, завданих, ймовірно, коаліцією під проводом Саудівської Аравії.

Про це повідомляє Радіо Свобода

«Повітряні атаки коаліції під проводом Саудівської Аравії наразі стали причиною великого кровопролиття, зруйнували більшість медичних установ країни та іншої життєвоважливої інфраструктури. Мусить бути відповідальність за ці жахливі дії», – сказав Пан Гі Мун журналістам 10 жовтня.

У неділю тисячі людей протестували під представництвом ООН у столиці Ємену Сані, вимагаючи проведення міжнародного розслідування авіаудару по похоронній процесії 8 жовтня.

Раніше коаліція на чолі з Саудівською Аравією заявила, що розслідуватиме повітряний удар, який стався під час похорону у Сані. За даними ООН, внаслідок авіаудару 8 жовтня загинули понад 140 людей, сотні поранені.

Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн звинуватив Раду цієї організації з прав людини, до якої входять 47 країн-членів, серед яких і Саудівська Аравія, у бездіяльності. Він вкотре закликав до проведення незалежного розслідування щодо порушення прав людини та іншого насилля в Ємені.

За словами аль-Хусейна, з березня 2015 року, коли Саудівська Аравія розпочала повітряну кампанію проти шиїтських повстанців з угруповання «Аль-Хуті», тут загинули щонайменше 4125 людей.

Головні сили єменського конфлікту – міжнародно визнана влада країни, що тимчасово базується у місті Аден, і шиїтські повстанці з руху «Аль-Хуті», що захопили північно-західну частину Ємену зі столицею Саною.

Збройний конфлікт у Ємені триває понад півтора року і призвів до загибелі близько 7 тисяч людей.

Loading...