Новини » Економіка

НБУ випускає пам’ятну монету «Україна починається з тебе»

НБУ випускає пам’ятну монету «Україна починається з тебе». Фото: НБУ

Національний банк України з 12 жовтня 2016 року вводить в обіг пам’ятну монету «Україна починається з тебе» номіналом 5 гривень та тиражем 50 тисяч штук.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«Присвячена волонтерській діяльності в Україні, небувалий розмах якої припадає на час подій Революції гідності та початок військового конфлікту на сході України. Волонтерський рух в Україні об’єднав суспільство, створивши дієву мережу громадських ініціатив та об’єднань, які взяли на себе вирішення найгостріших та найбільш невідкладних проблем країни у складний для неї час», – йдеться у повідомленні.

На аверсі монети розміщено: ліворуч – малий Державний герб України та напис Україна, на дзеркальному тлі стилізовано зображено тризуб – знак княжої держави Володимира Великого, що складається із різновеликих стилізованих сердець, які символізують самопожертву та добродійництво.

На реверсі монети зображено символічну композицію: у центрі – абрис українського воїна із символічним жовто-блакитним серцем, до якого з усіх боків протягнуто стилізовані долоні з серцями, що символізують любов, турботу, опіку, пожертву та доброту.

Loading...