субота, 8 жовтня, 2016, 23:30 Економіка
Транш МВФ просто «розпилюють», – економічний експерт

Без економічних реформ і побудови політичних інститутів, нового індустріального суспільства, Україна стрімко наближається до економічної безодні.

Про це розповів академік НАН України Богдан Данилишин, – повідомляє Вusinessua.

МВФ надає кошти Україні, оскільки відповідно до основоположної ідеї створення фонду, країнам слід надавати зовнішні кредити, адже світова торгівля взаємопов’язана й економічна криза в одній країні часто перекидається на інші країни.

Однак, за словами експерта, у разі, якщо в країні немає в достатній кількості здорових господарських об’єднань, ці вливання, найімовірніше, ні до чого позитивного не приведуть і будуть витрачені на цілі, ніяк не пов’язані з внутрішньодержавним господарським оборотом.

«Зараз в Україні немає планів відродження національної економіки. Гроші МВФ, у кращому разі, будуть витрачені на виплату різних соціальних трансферів, а частина з них, на жаль, просто розкрадена корумпованими чиновниками країни – одержувача позик», – пояснює Данилишин.

Крім того, як зазначає він, як наркоману завжди бракує попередньої дози і йому потрібно все більше й більше наркотиків, так і уряд країни не бажає вирішувати стратегічно економічні проблеми держави, займаючись структурними реформами національної економіки, підсаджується на зовнішні кредити, як наркоман на героїн, і йому потрібно їх все більше і більше. Це ми і бачимо зараз, коли Україна за останні два роки отримала позик від МВФ чи не стільки ж, скільки за попередні 23 роки своєї незалежності.

Експерт переконаний, що країні кредити МВФ не допоможуть вирішити проблеми, які мають макроекономічний характер.

«Ці проблеми полягають у тому, що переважна більшість наших підприємств і фірм абсолютно не конкурентноздатні у світовій економіці. Кредити від міжнародних фінансових організацій тільки відстрочують наступ нашого «економічного кінця». До того, як ми проведемо економічні реформи, що зможуть перетворити Україну на сучасне капіталістичне господарство, будь-які кредити, отримані нами, будуть тільки продовжувати агонію колишнього господарського укладу, який, насамперед, і викликав всі наші сьогоднішні біди», – упевнений Данилишин.

Він додає, що отримуючи ці кредити, ми додаємо собі «на голову» ще одну біду – величезну зовнішню заборгованість, яка ляже непосильним тягарем на наших дітей і онуків, і яку вони навряд чи зможуть погасити.

«Тобто аморальна поведінка нинішніх українських еліт прирікає нашу країну в майбутньому на вічне животіння на периферії світової економіки», – наголосив експерт.

За його словами, ніхто з політиків, що перебувають при владі, не може взяти на себе сміливість заявити, що та модель розвитку, яку ми втілюємо зараз, веде країну до економічного краху – адже це стане кінцем їхньої політичної кар’єри.

«Але й нескінченно тривати така ситуація також не може, бо ми просто відтерміновуємо наступ повномасштабної і тотальної економічної кризи. Скільки ще ми зможемо витрачати, не маючи своїх власних коштів на такі витрати, розраховуючи виключно на допомогу МВФ?» – додав Данилишин.

Він говорить, що не займаючись економічними реформами і не вибудовуючи політичні інститути нового індустріального суспільства, ми стрімко наближаємося до економічної прірви, в якій будуть поховані всі надії українського народу на більш-менш забезпечене життя.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-23 12:21 :01