п'ятниця, 7 жовтня, 2016, 16:57 Суспільство
В неділю Маріанна Кіяновська озвучить цикл «Бабин Яр» у «Тюрмі на Лонцького» у Львові

У Львові в неділю, 9 жовтня, об 13.00 у Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» відбудеться вагома подія у культурному й громадському житті – виступ письменниці Маріанни Кіяновської «ЦЕЙ ЯР ЯК СВІТ», приурочений до 75-річчя масових розстрілів у Бабиному Яру.

Про це інформують на сайті музею «Тюрма на Лонцького»

Надзвичайної емоційної сили новий поетичний цикл «Бабин Яр» визначної української поетки й перекладачки Маріанни Кіяновської прозвучить у авторському виконанні на місці трагічної пам’яті про злочини проти людяності, яким є сумнозвісна «Тюрма на Лонцького», де під час Другої світової війни розташовувалася слідча в’язниця гестапо.

Цикл «Бабин Яр» – поетичні персоніфікації голосів розстріляних нацистами людей. Їхні біографії, обірвані кулями катів, виписані від першої особи. Метод психологічної реконструкції екзистенційних рефлексій жертв довжелезної колони шляхом на страту підносить їхні розпачливі роздуми до символу «смерті цілої епохи» і долає безмовність страшної заглади імперативом сумління нашої сучасниці – свідчити й пам’ятати.

«Бабин Яр» – біль, що його не відболено й не відмолено крізь десятиліття. Вистражданий у буквальному сенсі пронизливий меморіал із віршів-голосів Маріанна Кіяновська укладає в книгу й готує до друку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-18 21:56:49