п'ятниця, 7 жовтня, 2016, 12:43 Події
Соратник Єльцина заявив, що Україна мала віддати ядерну зброю Росії

Колишній соратник Бориса Єльцина, один із підписантів угоди про розпад Радянського союзу Геннадій Бурбуліс вважає, що передача ядерної зброї Україною була правильним рішенням. Водночас наявність ядерних боєголовок в Росії його не лякає.

Про це Бурбуліс заявив під час свого візиту до Львова.

«Уявіть Україну з її пошуком автентичності під час зламу епох. Із її безліччю президентів, прем’єрів, з двомастами партіями. І вона має ядерну зброю?», – пояснює свою думку Геннадій Бурбуліс.

Радянський державний діяч був одним із підписантів Біловезької угоди, яка зумовила розпад Радянського союзу. Він упевнений, що побоювання, пов’язані з володінням ядерної кнопки Росією, ірраціональні.

«Я впевнений, що нічого страшного не станеться», – запевняє соратник Єльцина.

На його думку, Україна має пам’ятати, що свою ядерну зброю передавала Росії Єльцина, а та країна мала інші погляди. За його словами, саме права та свободи людини мали тоді найбільшу цінність.

При цьому Бурбуліс має критичне ставлення не лише до історії України періоду 1990-х років, а й на розвиток путінської Росії.

«Сьогодні Росія має справу з родовою травмою, імперським синдромом. Із дуже складним, соціокультурним, ментальним захворюванням», – наголошує Бурбуліс.

Нагадаємо, Геннадій Бурбуліс – перший та єдиний державний секретар Російської Радянської Федеративної Соціалістичної Республіки. Сьогодні розробляє власне науково-практичне вчення. За самовизначенням – політософ-меритократ. Згідно з цим принципом правління, керівні посади займають найздібніші люди незалежно від свого соціального та економічного походження.

Марія Стрельцова,
для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-20 06:01:07