Новини » Суспільство 7 жовтня, 2016, 8:30
Сьогодні стане відомим лауреат Нобелівської премії миру
Медаль для лауреатів Нобелівської премії. Фото: dw.com
Медаль для лауреатів Нобелівської премії. Фото: dw.com

В Осло сьогодні буде оголошений лауреат Нобелівської премії миру 2016 року. Стали відомі імена найбільш ймовірних претендентів на перемогу в цій номінації

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на BBC.

Список номінантів офіційно тримається в таємниці, однак люди, які мають право висувати кандидатури претендентів (депутати парламентів, професори університетів і колишні лауреати Нобелівської премії миру), часто розповідають про тих, кого пропонують Нобелівському комітету.

В списку номінантів у цьому році 228 осіб і 148 організацій.

Найбільші шанси, як повідомляється, у кількох кандидатів. Так, одна з найбільш вірогідних претендентів – Світлана Ганнушкіна з Росії, яка вже кілька десятиліть відстоює права мігрантів та біженців. Правозахисниця та її Комітет «Громадянське сприяння» надають юридичну та іншу допомогу мігрантам і біженцям. Комітет заявляє, що з 1990 року допомогу отримали 50 тисяч чоловік. У минулому році Комітет «Громадянське сприяння» був оголошений російською влаою «іноземним агентом», і, за словами експертів, Москва може негативно відреагувати на присудження Ганнушкіній Нобелівської премії.

Також премію можуть отримати дипломати, яким в 2015 році вдалося укласти договір з Тегераном щодо іранської ядерної програми. Мова йде, насамперед, про держсекретаря США Джона Керрі і його колег з Ірану і ЄС – Мохаммада Джаваде Заріф і Федеріку Могеріни. Однак й Іран, і США беруть активну участь в сирійському конфлікті, і це може перешкодити їм отримати премію миру.

Не менш імовірно, що Нобелівський комітет не може проігнорувати той факт, що тривала 52 року громадянська війна в Колумбії, була завершена в результаті мирних переговорів. Проте шанси на те, що премію поділять президент Колумбії Хуан Мануель Сантос і лідер повстанського угрупування ФАРК Родріго Лондоньо (відомий як Тимоченко) значно зменшилися після того, як жителі Колумбії на референдумі відкинули досягнутий мирний договір.

Ще одні претенденти - «Білі шоломи» з Сирії – волонтери сирійської цивільної оборони (близько трьох тисяч осіб) рятують людей з-під завалів після бомбардувань, незважаючи на небезпеку самим загинути в результаті повторних авіаударів. У групі працюють добровольці. Їх гасло: «Врятувати одне життя- врятувати все людство». Влада Сирії звинувачує їх у підтримці повстанців.

Серед інших помітних кандидатів можна виділити втік у Росію колишнього співробітника Агентства національної безпеки США Едварда Сноудена. На початку червня 2013 року Сноуден передав газетам Guardian і Washington Post секретну інформацію АНБ, що стосується стеження американських спецслужб за системами комунікації та громадянами багатьох країн.

У списку також гінеколог з Демократичної Республіки Конго Денис Муквеге, який особисто надав допомогу тисячам жертв зґвалтувань та інших сексуальних злочинів у заснованому ним госпіталі Панзе на сході країни. Премію можуть отримати жителі грецьких островів за допомогу сирійським біженцям в розпал міграційного кризи. В загальному списку претендентів є такі різні люди і організації, як жіноча команда Федерації велоспорту Афганістану і Дональд Трамп (за «активне просування ідеології «Мир за допомогою сили»).

Нобелівська премія миру присуджується з 1901 року і є найвідомішою і найавторитетнішою міжнародною нагородою в галузі суспільно-політичної та гуманітарної діяльності. Серед її лауреатів – Михайло Горбачов, Барак Обама і Євросоюз.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 02:32 :18