Новини » Львів

У центрі Львова кілька років поспіль нищать пам’ятку архітектури

Вул. Січових Стрільців, 3. Фото: Миколи Тиса/ZIK

У центрі Львова в охоронній зоні ЮНЕСКО знищують пам’ятку архітектури – будинок №3 на вул. Січових Стрільців. Місто вже два роки судиться із власником приміщень.

Про це сьогодні, 6 жовтня, йшлося на брифінгу чиновників Львівської міської ради.

Йдеться про будинок на вул. Січових Стрільців, який перебуває у державній власності. Проте частина приміщень продана і належить сьогодні фізичній особі. Станом на сьогодні тут триває ремонт: облаштовується тераса біля приміщень, які виходять у проїзд Крива Липа та зроблені двері у стіні, яка виходить на вул. Січових Стрільців.

Вул. Січових Стрільців, 3. Фото: Миколи Тиса/ZIK
Вул. Січових Стрільців, 3. Фото: Миколи Тиса/ZIK

Начальник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич зазначає: «Місто звернулося до суду щодо нищення пам’ятки архітектури на вул. Січових Стрільців, 3. Станом на сьогодні рішенням Апеляційного суду власника приміщень зобов’язали привести їх до попереднього стану. Але відповідач виконувати рішення суду не поспішає».

За словами очільниці управління, кожна людина, яка придбала приміщення у пам’ятці культурної спадщини, підписує охоронний договір з переліком своїх зобов’язань. Сьогодні у судах перебуває десятки справ щодо приведення вікон старовинних будівель до автентичного стану у Львові, додає Гелена Пайонкевич.

За інформацією юриста управління охорони історичного середовища Олега Хандина, Мінкульт 23 вересня 2013 року погодив облаштування входу у будинку №3 на вул. Січових Стрільців без висновків управління охорони історичного середовища ЛМР.

«Можна сказати, що міністерство такі роботи погодило, а місто – ні. Був довгий судовий процес, ми виграли апеляцію. Зараз справа перебуває на розгляді Вищого спеціалізованого суду. Ми вважаємо, що коли будівля знаходиться на території міста, незалежно від власності, повинні обов’язково бути висновки управління охорони історичного середовища. Ми просили, щоб міністерство відкликало своє погодження, але там відмовили», – наголошує Олег Хандин.

У свою чергу, начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко розповідає, що будинок збудований у 1885 році для дирекції Львівської залізниці. Згодом у будівлі був готель «Імперіал».

«Приміщення досить великі – вони виходять як на вул. Січових Стрільців, так і на вул. Крива Липа. Новий власник, очевидно, знав, що це пам’ятка архітектури, але тим не менше, почав роботи за документацією, яка абсолютно не відповідала реставраційним вимогам. Тут облаштували тепер терасу і зробили двері, де їх ніколи не було. Коли ремонтні роботи лише тільки починалися, міліція відкрила кримінальне провадження, але досить скоро закрила його через те, що змінився власник приміщень. Тепер триває довгий процес приведення пам’ятки до попереднього стану», – сказала Онищенко.

Loading...