Новини » Регіони 6 жовтня, 2016, 16:44
У Тернополі відкрили анотаційну дошку лідеру «Братів Гадюкіних»
У Тернополі відкрили анотаційну дошку лідеру «Братів Гадюкіних»
У Тернополі відкрили анотаційну дошку лідеру «Братів Гадюкіних»

Сьогодні, 6 жовтня, у Тернополі відкрили анотаційну дошку вокалісту рок-гурту «Брати Гадюкіни», автору пісні «Файне місто Тернопіль» Сергію Кузьмінському.

Пам’ятний знак з’явився на фасаді будинку біля пам’ятнику Іванові Франку. Це вже шоста анотацій на дошка з QR-кодом в Тернополі, повідомили у прес-службі міськради.

«Майже кожне місто в Україні має свою визначеність у назвах, наприклад, Полтава – місто галушок, перша столиця – це Харків, інтелектуальна столиця – це Львів, а Тернопіль – файне місто. І таке воно одне. Коли міська рада підписувала угоду з гуртом «Брати Гадюкіни» про передачу прав на композицію «Файне місто Тернопіль», то йшлося лише про використання фрази «Файне місто», – сказав під час відкриття пам’ятного знаку начальник міського управління культури та мистецтв Олександр Смик.

На дошці зображено портрет Сергія Кузьмінського. Зазначено також, що саме в цьому будинку в 1994 році була написана пісня «Файне місто Тернопіль», яка стала візитівкою міста.

«Гурт «Брати Гадюкіни» був першим серед україномовних рок-гуртів, його називають культовим гуртом, який здобув велику популярність у багатьох країнах. Незважаючи на критику багатьох людей щодо суперечливості особистості Сергія Кузьмінського та їх ставлення до пісні, цей гурт посів вагоме місце в історії української музики», – зазначив заступник міського голови Леонід Бицюра.

Довідка IA ZIK.

Анотаційні дошки у Тернополі розміщені на «Універмазі», де колись був Парафіяльний костел Пресвятої Діви Марії Неустанної помочі; на фасаді бул. Шевченка, 23, поруч якого була тернопільська Ратуша; на вул. Опільського, 1, де містився Єзуїтський костел; на приміщенні Тернопільської міської ради; на замку, присвячена постаті Яна Амора Тарновського, та тепер лідеру гурту «Брати Гадюкіни» Сергію Кузьмінському. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 13:49 :35