Новини » Економіка

Кабінет Міністрів став власником усіх акцій Нафтогазу

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) передало в управління Кабінету Міністрів України 100% акцій НАК «Нафтогаз України».

Про це повідомив НАК у системі розкриття інформації НКЦПФР, передає Інтерфакс-Україна.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів постановою №675 від 22 вересня 2016 року передав НАК «Нафтогаз Україн» зі сфери управління МЕРТ в своє управління.

У середині вересня 2016 року стався конфлікт навколо ПАТ «Укртрансгазу» (УТГ). МЕРТ, не повідомивши керівництво НАК, наказом від 7 вересня оновив статут компанії, перебравши на себе функції з управління Укртрансгазом щодо зміни правління та наглядової ради, а також затвердження фінплану та інвестпрограми, тоді як раніше це входило до компетенції правління Нафтогазу.

За словами президента Укртрансгау Ігоря Прокопіва, ініціатива щодо зміни перепідпорядкування оператора ГТС країни з НАК на МЕРТ належала йому, оскільки у керівництва НАК і УТГ – різне бачення на майбутнє оператора щодо бізнесів з управління магістральними газопроводами, ПСГ та сервісними службами, а також на обсяги закупівель обладнання для виробничих потреб.  Прокопів вважає, що, незважаючи на статус незалежного оператора, УТГ мав беззастережне підпорядкування правління НАК щодо кадрової політики та закупівель компанії.

У свою чергу, Нафтогаз заявив, що така зміна статуту поставила під загрозу укладення ним кредитної угоди з залученням СБ коштів на суму $500 млн, що є порушенням умов за кредитною угодою з ЄБРР і загрожує потенційним дефолтом за заборгованістю, гарантованою державою.

Пізніше МЕРТ скасував своє рішення про перепідпорядкування УТГ, а на нараді під керівництвом прем'єр-міністра Володимира Гройсмана було прийнято рішення про створення робочої групи із напрацювання конкретних кроків щодо поділу (unbundling) Нафтогазу і подальшого передання управління держхолдингом від МЕРТ Кабінету Міністрів як колегіальному органу.

Прем’єр зазначив, що конфлікт навколо перепідпорядкування МЕРТ на себе від правління НАК кадрових і фінансових питань Укртрансгазу додатково сфокусував тему реформування Нафтогазу України щодо поділу компанії та публічності навколо управління підприємствами.

Нафтогаз України об’днує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.

Loading...