Новини » Світ

У Польщі пройшов багатотисячний протест проти заборони абортів

В суботу у другій половині дня під будівлею польського Сейму пройшла акція проти цілковитої заборони абортів.

 

Про це повідомляє Еспресо.tv з посиланням на TVN Warszawa.

Акція відбулася в рамках так званого «Чорного протесту», який вже більше тижня триває у Польщі, під гаслом «Жарти скінчились, моє тіло – моя справа».

«Чорний протест» розпочався у Польщі після того, як минулого тижня перше читання у польському Сеймі пройшов законопроект, що передбачає повну заборону абортів і введення кримінальної відповідальності за їх здійснення.

Організаторами суботньої акції виступили комітет «Рятуймо жінок», чий проект про лібералізацію чинного законодавства щодо абортів було відхилено, партія «Разом», громадська організація «Польська ініціатива».

Учасники і учасниці протесту тримали в руках плакати з написами «Відсутність легальних абортів вбиває», «Хочемо лікарів, а не поліціянтів», «Крім маток маємо мізки – вирішуємо самі», а також скандували «Хочемо кохати, а не вмирати», «Уряд – не вагітність, можна усунути».

Нагадаємо, польський парламент ухвалив у першому читанні законопроект, який передбачає повну заборону абортів без жодних винятків і встановлює кримінальну відповідальність для кожного, хто причетний до аборту.

У понеділок, 3 жовтня у Польщі має пройти загальнонаціональний страйк жінок проти заборони абортів.

 

Loading...