Новини » Політика 29 вересня, 2016, 18:00
Реформа системи швидкої допомоги призведе до збільшення смертності у рази, – лікар

Реформа системи екстреної швидкої допомоги має, в першу чергу, враховувати інтереси пацієнтів, простих українців.

Про це заявив головний лікар КЗ «Вінницький обласний наркологічний диспансер «Соціотерапія», голова Вінницької обласної організації політичної партії «Новий час» Павло Слободянюк.

За його словами, якщо з карет швидкої допомоги забрати досвідчених лікарів, замінивши їх на парамедиків, смертність пацієнтів зросте у два-три рази.

Так політик прокоментував безстрокову акцію протесту та голодування активістів Вільної профспілки медичних працівників України та інших профспілкових організацій біля будівлі Міністерства охорони здоров’я України.

«Одна з причин акції протесту профспілок – реформа екстреної швидкої допомоги. Уряд і в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун мають зрозуміти, що швидка допомога для сільської місцевості України – це не просто транспорт, який повинен відвезти хворого до лікарні, – це сама лікарня на колесах», – підкреслив голова Вінницької обласної організації політичної партії «Новий час».

Він підкреслив, що працівники «швидкої» мають не лише визначити стан пацієнта і рекомендувати йому лікування на дому або госпіталізацію, а вірно визначити діагноз та почати лікування.

«Тобто, лікар «швидкої» для окремої бабусі з Вінниччини, Львівщини чи Луганщини – це її ангел-охоронець. Бабуся не зможе самостійно перевірити діагноз в районній лікарні чи здати відповідні аналізи. Тому, якщо його не буде в кареті швидкої, будуть відповідні наслідки», – вважає головний лікар КЗ «Вінницький обласний наркологічний диспансер «Соціотерапія».

Таким чином, на його думку, у катерах швидкої допомоги мають працювати високопрофесійні дипломовані лікарі, які мають отримувати за свою працю зарплату і всі законні добавки.

«В іншому випадку, українські села будуть позбавлені навіть мінімальної можливості отримати вчасну і грамотну медичну допомогу. А це життя українців», – підсумував Павло Слободянюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 04:50 :03