Новини » Київ 29 вересня, 2016, 18:08
Атака на «Київміськбуд» та підпал «Інтера» – дві ланки одного ланцюга, – Брат за брата

Атака цивільного корпусу батальйону «Азов» на проросійський телеканал «Інтер» та штурм цими ж активістами офісу ПАТ «Київміськбуд» – ланки одного ланцюга. Експерти припускають: такими акціями дотичний до добровольців Арсен Аваков робить собі політичне ім‘я або ж просто, побоюючись звільнень, намагається подолати друзів Януковича.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Брат за брата» (щонеділі о 22:00 на телеканалі ZIK).

Ще у вересні між мешканцями Святошинського району столиці та робітниками ПАТ «Київміськбуд» почались протистояння. Люди збунтувались проти зведення 25-поверхівки на місці, призначеному для дитячого садочка. До протестувальників навіть приєдналися члени цивільного корпусу батальйону «Азов». Саме за їхньої підтримки люди силою вичавили забудовників із майданчика. А вже наступного дня «азовці» штурмували офіс «Київміськбуду». Зрештою, горезвісне будівництво на Святошино призупинили.

«У містобудівних умовах чітко написано, що ця ділянка – землі дитячого садочку», – наголошує незалежний експерт з архітектури та будівництва Віктор Глеба.

Та залишається питання: хто, всупереч містобудівним умовам, видав дозвіл «Київміськбуду» зводити там багатоповерхівку? У Державній архітектурно-будівельній інспекції лише розводять руками, мовляв, видали документ на основі рішень інших структур. Зокрема, йдеться про договір оренди, який ще у березні минулого року підписав мер Києва Віталій Кличко. 

Та замість того, щоб спитати із чиновників, «Азов» береться штурмувати офіс «Київміськбуду». Така поведінка експертів дуже дивує.

«Не треба приходити до будівельника. Йдіть, знаходьте того, хто видав документи», – наголошує Глеба.

Та у цивільному корпусі «Азов» цього, ніби, не тямлять.

«Натякніть мені, я не розумію, про що йдеться. Піти зараз виносити КМДА чи що робити? Я не юрист, щоб об‘єктивно оцінювати все, що написано у паперах», – каже керівник ЦК «Азов» Сергій Філімонов.

Експерти ж наводять відразу кілька версій, чому войовничо налаштовані активісти готові трощити кабінети нечесних забудовників, але брехливих можновладців воліють обходити стороною. За однією з них, «Азов» тісно пов’язують із очільником МВС Арсеном Аваковим. Мовляв, саме тому активістам не з руки привертати увагу до промахів влади.

«Потрібно ж когось посадити – заступника міністра Мінрегіону чи керівника Держархбудінспекції, або очільників експертної організації, які понаписували, що не бачать ніде порушень», – зазначає Глеба.

Та тут може спрацювати ефект доміно: штовхнеш одного, посиплеться решта.

Ще одна версія – кримінальна. Її прихильники переконані: цивільний корпус «Азов» використовується у різних бізнес-конфліктах, зокрема у рейдерських захопленнях.

«Якщо я забудовник і порушую якісь норми, плачу чиновнику. І тоді вже піднімаються ці люди. Потім забудовник платить гроші просто, щоб ті покинули його об‘єкт», – пояснює архітектор Анатолій Фролов.

Тобто, це такий собі спосіб вибити із забудовників гроші – не заплатиш за спокій, будівництво знесуть. А будівельнику і скаржитись не вийде, адже і в самого рильце в пушку.

Та, за третьою версією, гучними показовими акціями «Азовці» створюють собі політичний імідж.

«Вони намагаються продемонструвати себе войовничими патріотами, які борються з ворогами, з «Азову» можуть створити політичну партію. Ймовірно, Аваков, якого пов‘язують із батальйоном, готує для себе нову політичну площадку. Рейтинги «Народного фронту» не дуже високі, а нова партія стане для нього своєрідним ребрендингом», – зазначає політолог Володимир Фесенко.

Та цікаво, що і в погромі проросійського каналу «Інтер» чи не ключову роль відіграв саме ЦК «Азову». Експерти ж припускають: будівельний скандал та журналістський – карти з однієї колоди.

«Київміськбуд» та «Інтер» – це особистий інтерес самого Авакова. З одного боку, йде атака на інформаційний ресурс, з іншого – на бізнесовий. Аваков намагається вибити нинішніх власників «Інтера» – Фірташа та Льовочкіна», – впевнений Фесенко.

Адже за часів Януковича саме Льовочкін мало не формував керівництво Київміськбуду. Тож, ймовірно, боротьбою із друзями президента-втікача міністр убезпечує себе від звільнення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-17 11:21 :28