live
Новини » Події

Президент Ізраїлю звинуватив українців та ОУН у вбивствах євреїв під час ІІ Світової війни

Президент Ізраїлю Реувен Рівлін. Фото: Сироткіна Анастасія/УНІАН

Президент Ізраїлю Реувен Рівлін, виступаючи у Верховній Раді України, звинуватив українців та, зокрема, Організацію українських націоналістів у масових вбивствах і переслідуванні євреїв під час Другої світової війни. у вбивствах євреїв під час Другої світової війни.

Про це він заявив на на парламентських слуханнях у Верховній Раді України, присвячених 75-м роковинам трагедії в Бабиному Яру, передає «112 Україна».

«Близько 1,5 млн євреїв було вбито на території сучасної України під час Другої світової війни у Бабиному Яру та багатьох інших місцях. Їх розстрілювали в лісах, біля ярів і ровів, зіштовхували у братські могили. Багато пособників злочину були українцями. І серед них особливо виділялися бійці ОУН, які знущалися з євреїв, вбивали їх та в багатьох випадках видавали німцям», – сказав Реувен Рівлін.

Президент Ізраїлю зазначив, що були і ті, хто допомагав євреям, але, за його словами, «більшість мовчала»: «Вірно й те, що було понад 2,5 тис. праведників народів світу – ті лічені іскри, які яскраво горіли в період темних сутінків людства. Однак більшість мовчала».

Глава ізраїльської держави зауважив, що зараз взаємини між українцями та євреями «спрямовані в майбутнє, але ми не можемо допустити, щоб історія як з її страшними, так і з її гарними подіями забулася», сказав Рівлін.

Loading...