Новини » Львів

Львів порине у музичні контрасти

У Львові з 30 вересня до 9 жовтня пройде XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти».

Про це повідомляє прес-служба Львівської філармонії.

Як зазначається, 29 вересня відбудеться «Фестивальна прелюдія», яка носить епіграф «Молитва для нас – з вірою в життя». На глядача чекає сучасна музика різних жанрів та напрямків: від класичних інструментальних складів до експериментальної електронної музики, відео та звукових скульптур, лекції, обговорення, майстер-класи – усе це «Контрасти».

На фестиваль до Львова приїдуть понад 20 музикантів з інших міст України та стільки ж із закордону, серед яких – 15 композиторів.

Шість світових прем’єр та 23 українські прем’єри творів сучасної музики звучатимуть поряд з «класикою» музики XX століття таких композиторів, як П’єр Булез, Яніс Ксенакіс, Карлгайнц Штокгаузен, Мортон Фелдман, Філіп Ґласс, Ігор Стравінський та ін. Спеціальна подія «Ніч Контрастів», яка, розпочавшись о 21:00 1 жовтня триватиме до 5 ранку, об’єднає в собі музику для акустичних інструментів, електронну музику, відеопроекції й сучасний імпровізаційний танець.

Під час Фестивалю відбудеться 30 подій, серед яких – «Ніч Контрастів», «Кава з композитором», «Ланч з новою музикою» та власне концертні події в приміщенні Львівської філармонії та Хоровій школі «Дударик».

Серед гостей фестивалю – відомі композитори Олександ Щетинський, Святослав Луньов, Сергій Невський, Вітаутас Юрґутіс, Дмитро Капирін, Мерзіє Халітова, Петер Махайдік, Дмитро Либін, Мілен Панайотов, із кожним з яких можна буде поспілкуватися на «кавах з композитором», які проходитимуть в арт-кафе «Квартира 35».

Також у Львівській національній музичній академії відбуватимуться майстер-класи для композиторів, які проводитиме Сергій Невський – російський композитор, який вже багато років живе у Німеччині.

Монографічні вечірні концертні програми, присвячені музиці Філіпа Ґласса (6 жовтня 22:00), П’єра Булеза (2 жовтня 21:00) та Мортона Фелдмана (5 жовтня 19:00) дадуть змогу слухачам і слухачкам повністю зануритися у творчий всесвіт композиторів, а такі програми, як Mozart in Foreign Mirrors (7 жовтня 19:00) чи «Україна-Польща: зустріч молодих віртуозів» (6 жовтня 19:00) – відчути розмаїття творчих методів різних композиторів.

Фестиваль розпочнеться 30 вересня концертом академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під керівництвом бельгійського диригента Германа Енґельса. В програмі звучатимуть твори бельгійських композиторів та українського композитора Святослава Луньова.

На закритті фестивалю 9 жовтня академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії виступатиме під керівництвом відомого польського диригента українського походження Романа Реваковича. У програмі звучатимуть твори композиторів з Польщі, Білорусі та України.

 

Loading...