понеділок, 26 вересня, 2016, 11:35 Суспільство
Виставка SUPERHERO у Києві об’єднає українських та американських художників
<nbsp;>

З 27 вересня по 14 жовтня у Києві у Національній академії мистецтв України працюватиме виставка арт-проекту SUPERHERO, в якому візьмуть участь українські та американські сучасні художники –Мел Рамос, Віктор Сидоренко та Валентин Попов. Відкриття експозиції відбудеться 26 вересня о 18:00.

Про це повідомляють організатори заходу.

Роботи відомих художників у спільній виставці об’єднала тема дослідження культових персонажів. Художники розмірковують над архетипом сучасного героя, виявляючи джерела і взаємозв’язки появи в історії знакових персонажів. Виставку організовують Modernism Gallery (Сан-Франциско, США), Інститут проблем сучасного мистецтва, Artcult фонд.

У рамках проекту вперше у Києві будуть представлені роботи легендарного майстра поп-арту Мела Рамоса. Арт-експерти зараховують американського художника до числа найвпливовіших діячів цього напрямку разом із Роєм Ліхтенштейном, Енді Ворголом, Клаусом Ольденбургом і Джеймсом Розенквістом. Герої Рамоса – суперзірки з ідеальною зовнішністю. Художник показує, як використання еротичних образів у поєднанні з популярними брендами пробуджує бажання володіти предметами масового вжитку.

Віктор Сидоренко – один із лідерів сучасного українського мистецтва, який брав участь в численних проектах за кордоном, зокрема з Йоко Оно та Мариною Абрамович. А Валентин Попов є прикладом художника, який самостійно досягнув успіху та визнання у США.

Спеціально для SUPERHERO партнер проекту простір XXWHYISM у колаборації з художниками-учасниками виставки створить лінію лімітованих футболок, які будуть ексклюзивно представлені в XXWHYISM.

Також на відкритті виставки Видавничий партнер проекту ArtHuss презентує каталог проекту SUPERHERO.

«Що спільного між Бетманом і Леніним? Захід протиставляв Сходу свободу особистої ініціативи. Схід – упорядкованість і служіння суспільству. Незважаючи на ідеологічні відмінності, герої обох цивілізацій схожі багато в чому – втілюють народну віру у мрію та справедливість. Арт-проект SUPERHERO культивує усвідомлене ставлення до феномену героїзації», – розповіла куратор проекту Наталія Шпитковська.

«Що стоїть за розумінням популярної культури? У виставці ми досліджуємо вплив мас-медіа на формування образів, які стали невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. У багатьох супергероях глядачі впізнають себе і зможуть усвідомити, який насправді вагомий вплив ці маніпулятивні образи здійснюють на нашу підсвідомість», – підкреслила Лілія Тіппеттс, арт-директор проекту.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 19:38:23