Новини » Світ 25 вересня, 2016, 23:10
У Боснії серби провели заборонений референдум

Ідею референдуму щодо Дня республіки офіційно не підтримали навіть у самій Сербії, однак лідери Республіки Сербської все одно провели голосування.

Боснійські серби проголосували у неділю, 25 вересня, на референдумі щодо святкування Дня республіки 9 січня. Оголошення результатів референдуму очікують упродовж 48 годин, – передає Німецька хвиля.

Референдум було заборонено боснійським Конституційним судом, його проведення також засудили західні країни. 9 січня 1992 року було проголошено Республіку Сербську – за три місяці до початку трирічної кровопролитної Боснійської війни. Тому існують побоювання, що визнання 9 січня національним святом може з новою силою розпалити міжетнічні конфлікти в Боснії і Герцеговині.

Прем’єр-міністр Сербії Александар Вучич не висловив офіційної підтримки проведенню референдуму. Однак лідер націоналістів та президент Республіки Сербської Мілорад Додік все одно провів голосування. В ньому мали право взяти участь 1,2 мільйона осіб. Додік підтвердив свої наміри проведення в 2018 році референдуму щодо незалежності від Боснії і Герцеговини, повідомляє агентство AFP. Минулого тижня він відвідав з візитом Москву, де зустрічався з Володимиром Путіним.

Республіка Сербська є утворенням у складі федеративної держави Боснія і Герцеговина.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 06:56 :45