Новини » Політика 25 вересня, 2016, 20:40
Україна має включити у Мінські угоди питання Криму, – експерт

Україна мала можливість позбавити Росію права вето при розгляді ситуації на Донбасі навіть у рамках нинішнього Статуту ООН, але до прийняття резолюції Радбезу щодо Мінських угод.

Таку думку висловив український дипломат, голова правління Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Василь Філіпчук.

За словами Філіпчука, треба змінити порядок денний переговорного процесу – наприклад, жорсткою вимогою включення туди питання Криму, який ігнорується Мінськими домовленостями.

«Не може бути спокою і миру в Європі, якщо агресор анексував військовою силою територію іншої країни. Тому потрібно винести на розгляд РБ ООН кілька резолюцій по Криму, а після застосування російського вето – винести питання на розгляд Генасамблеї та прийняти відповідну резолюцію щодо примушення агресора до миру. Ключовим тут має бути ухвалення будь-якого політичного документа Генасамблеї, де Росія буде класифікована як агресор, сторона конфлікту. Це відкриє можливості для застосування статті 27 статуту ООН, за якою сторона, що бере участь у конфлікті, повинна (тобто зобов’язана!) утриматися від голосування. Визначення саме ОРДЛО, а не РФ стороною конфлікту в Мінських домовленості, є найбільшою поразкою дипломатії під керівництвом Петра Порошенка. Помилкою, яка дорого обійдеться майбутньому України, якщо не вдасться в іншому документі класифікувати Росію як сторону конфлікту», – повідомив Філіпчук для видання «Апостроф«.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 16:20 :08