Новини » Економіка

Житлові субсидії в Україні є схемою збагачення приватних фірм, – економіст

В Україні система виділення субсидій функціонує таким чином, що в ланцюжку постачання тепла, гарячої води, газу, електрики беруть участь приватні фірми, і частина коштів населення осідає на їх рахунках. Ці ж фірми отримують крім оплати населення за послуги ЖКГ ще й гроші від держави, що називаються «субсидіями».

Таку думку журналістам висловив директор громадської організації «Публічний аудит», економіст Максим Гольдарб, – повідомляє ГолосUA.

Жилищные субсидии в Украине являются схемой обогащения частных фирм – экономист

«Мільярди субсидій від держави – це не кошти з кишень чиновників, це гроші населення, яке платить за економічно необґрунтовані газові тарифи, а також за гарячу воду, опалення, холодну воду та електрику. Коли ці кошти розподіляються між постачальниками комунальних послуг, то залишки йдуть у вигляді субсидій на рахунки фірм-постачальників. Ці суми, що називаються «субсидіями», спочатку були вилучені у нас, населення, а потім направлені монополіям. Тобто, до населення ці гроші не повертаються, а потрапляють на рахунки постачальників послуг ЖКГ», – сказав він.

Гольдарб нагадав, що з осені 2016 року в Україні в черговий раз подорожчали газ, ціна якого вплинула на вартість опалення, гарячої води, а також піднялася ціна холодного водопостачання та електрики.

«Я хочу навести приклад, скільки буде коштувати утримання квартири 50-60 квадратних метрів, припустимо, в Одеській області, якщо рахувати з початку опалювального сезону. Вийшло, що з урахуванням всіх перерахованих мною комунальних послуг – не менше 2400 гривень на місяць. Просто в 2015 році ми не зовсім зрозуміли, що таке подорожчання газу. Цієї осені ми зрозуміємо краще», – сказав експерт.

Він нагадав, що за рішенням прем’єра Володимира Гройсмана у 2016 році теплокомуненерго почали закуповувати газ за ціною 6879 грн, а раніше закуповували паливо за ціною 2998 гривень. За більш високою ціною і населення отримає це паливо. Але якщо з структури ціни газу прибрати ПДВ, ренту, тисяча кубометрів газу коштуватиме не більш як 3500 грн.

«Якщо прибрати з структури ціни газу податки, які наповнюють бюджет і вимивають кошти з кишень громадян, то утримання квартири в Одесі буде коштувати 1173 гривні», – сказав економіст.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що за інформацією експертів «Публічного аудиту», в Україні протягом 2014-2016 років газ для населення подорожчав на 590%, опалення на 250%, гаряче водопостачання на 212%. Крім того, електрика подорожчала на 140%.

Loading...