Новини » Світ 21 вересня, 2016, 2:45
ЄС прийняв заявку на членство від Боснії і Герцеговини

Європейський Союз прийняв заявку Боснії і Герцеговини на членство.

Про це повідомляє DW.

Рада Європейського Союзу у вівторок, 20 вересня, у своєму висновку щодо заявки Боснії і Герцеговини на членство в ЄС підтвердила, що «майбутнє Західних Балкан у Європейському Союзі».

У документі Рада ЄС наголошує, що прогрес кожної держави на шляху до ЄС залежить від її індивідуальних зусиль, спрямованих на те, щоб відповідати критеріям для вступу, а також дотримуватись процесу стабілізації та асоціації, який проходять країни, що висловили бажання приєднатися до ЄС.

Європейська Комісія тепер визначить, чи відповідає Боснія і Герцеговина критеріям, щоб отримати статус держави-кандидата на членство, цей процес займе близько року.

ЄК також визначить, яким критеріям країні слід буде відповідати, щоб набути повноцінного членства, що, як очікується, буде складним процесом для Сараєва. ЄК, зокрема, оцінить економіку країни, дотримання у ній прав людини і принципів верховенства права, а також інших зобов’язань, які беруть на себе країни-члени.

Прем’єр-міністр Боснії і Герцеговини Деніс Звіздіч у вівторок, 20 вересня, заявив, що прийняття Євросоюзом заявки його країни стало «історичним моментом для європейського шляху і європейського майбутнього» Боснії і Герцеговини.

«Це справді одна з найкращих новин для Боснії і Герцеговини, особливо для молодих людей», – зазначив він.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 11:40 :05