Новини » Політика 21 вересня, 2016, 20:51
Порошенко: Усі запевнення Будапештського меморандуму залишилися тільки на папері

Невиконання Будапештського меморандуму – це не тільки поразка України, але і всього демократичного світу. Тим не менше, не можна допустити, щоб нарощування ядерного потенціалу й надалі загрожувало міжнародному співтовариству.

З такою заявою виступив у середу під час 71-ї сесії Генасамблеї ООН Президент України Петро Порошенко, повідомляє Укрінформ.

«Давайте відверто скажемо, що ми не пройшли випробування Будапештським меморандумом. Демократичний світ програв у своїй першій боротьбі – йдеться не тільки про Україну, але і про авторитет всієї угоди. Однак Україна як відповідальний міжнародний гравець була і залишається прихильним прибічником ядерного нерозповсюдження та роззброєння», – заявив Президент.

Він нагадав, що Україна добровільно вивела з експлуатації весь свій ядерний арсенал, який був третім за розмірами у світі в обмін на гарантії територіальної цілісності, суверенітету і невтручання у відповідності до Будапештського меморандуму. «На жаль, усі ці запевнення залишились тільки на папері», – зауважив Порошенко.

Таким чином, своєчасні та ефективні дії міжнародного співтовариства та передусім РБ ООН у відповідь на ядерні випробування Північної Кореї, є ще одним прикладом для кожного з нас, наголосив Глава Української держави.

«Ми не повинні дозволити світу зануритися в нову гонку ядерних озброєнь. Величезна глобальна нестабільність і зростаюча небезпека вимагають рішучого керівництва як всередині держав, так і в міжнародній організації. ООН – не виняток», – заявив Президент України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-16 20:12 :49