Новини » Події

Смерть Таранова: Бірюков і Тука розповіли про діяльність генерала в АТО

Рибалки, що стали очевидцями загибелі скутериста в неділю біля Гаванського мосту Києва, кажуть, що скутерів було два, а постраждалий ще кілька хвилин був живим після того, як його витягли з води.

Однак на момент прибуття медиків 49-річний генерал Андрій Таранов уже помер, йдеться в сюжеті ТСН.

«Причиною загибелі стали численні черепно-мозкові травми, численні пошкодження внутрішніх органів. Поліція розслідує кримінальне провадження за статтею про порушення правил безпеки при керуванні транспортним засобом», – розповів начальник столичної поліції Андрій Крищенко.

Андрій Таранов – генерал-лейтенант запасу, розвідник. Із грудня 2014 р. працював заступником глави Адміністрації президента. Керував напрямком силових відомств. До цього працював у СБУ, брав участь у миротворчих місіях ООН, працював військовим аташе в Ізраїлі. «Вів усі напрямки, які стосувалися перетворення нашого сектору безпеки в насправді дієвий механізм, який показував результати. Спокій в наших містах – це великою мірою результати цієї роботи», – заявив заступник глави АП Ростислав Павленко.

Генерал був професіоналом у розвідці та екстремалом по життю. «Він любив і за кермом поїздити, і екстремальний відпочинок. Сталася прикрість. Дуже прикро. І це втрата для України», – впевнений колишній заступник голови СБУ Віктор Ягун.

Екс-керівник Луганської військово-цивільної адміністрації Георгій Тука розповідає, що Таранов часто їздив в АТО, чим заслужив довіру бійців. «Робив це без жодних камер. Не публічно. І саме такими своїми діями він заслужив довіру у багатьох наших героїв. Щодо безпосередньо його службової діяльності суспільство фактично й не знало. Спочатку я подумав, що це якийсь фейк. Я зателефонував Авакову, і він підтвердив, що це реально трапилося», – розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і тимчасово переміщених осіб.

Радник президента волонтер Юрій Бірюков згадує, що загиблий був готовий прийти на допомогу в будь-який момент. «Йому можна було будь-якої секунди зателефонувати, і він одразу включався. Ніколи не було відповіді: «Це не моя задача, це не моя справа». Він завжди допомагав. Майже вся його робота – це гриф «таємно» або «цілком таємно», – розповів він.

Друг загиблого каже, що має сумніви, чи був це нещасний випадок. «Людина такого рівня, такої проінформованості, людина, яка проводила масу розслідувань, знала надто багато – це наводить на думку, що не все так просто», – вважає заступник голови партії Народний рух України Віктор Косарчук.

За день до загибелі Андрій Таранов брав участь у святкових навчаннях рятувальників на честь їхнього професійного свята. А в понеділок мав вийти на роботу з відпустки.

Loading...