Новини » Економіка

ОПЗ треба запускати в роботу і продавати, – ФДМ

Якщо «Одеський припортовий завод» не виставити на продаж цієї осені, то він просто стане банкрутом.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав голова Фонду державного майна Ігор Білоус.

«Ситуація на ринку мінеральних добрив наразі – найгірша за останні 15 років. Тенденція ця, якщо вірити авторитетним прогнозам, збережеться до 2019 року. Подібні ОПЗ заводи вже зупинено в Китаї та Австралії, зупинила один з заводів і Yara. ОПЗ також не працює», – повідомив він.

За його словами, при наявній високій ціні на газ і зниженні цін на добрива, працюючи, він буде генерувати значні збитки.

«У заводу вже є історично успадковані борги – як, наприклад, борг перед Фірташем, який наразі підтверджено разом з пенею і штрафом на рівні 251 млн доларів, або борги перед постачальниками газу. Враховуючи це, працювати в збиток, збільшуючи і накопичуючи ці борги, було би неприпустимо», – заявив голова ФДМУ.

«Разом з тим, до зими завод все-таки доведеться запустити, інакше на нього чекає довготривалий складний ремонт», – повідомив Білоус.

Він зазначив, що інвестору, який прийде на завод, крім суми, яку він заплатить за результатами аукціону, доведеться викласти як мінімум 380 млн доларів.

«З них 251 млн доларів – це борг, підтверджений Стокгольмським арбітражем, 32 млн доларів – борги перед банками і трейдерами за газ, ще близько 100 млн доларів треба мати у якості оборотного капіталу, щоб запустити завод і заставити його повноцінно функціонувати», – написав голова ФДМУ.

За його словами, усе це доведеться враховувати при визначенні стартової ціни, оскільки це враховують і потенційні інвестори.

«Крім того, якщо завод не виставити на продаж цієї осені, то за таких загальних умов він просто стане банкрутом. Тому ми розуміємо, що треба оголошувати аукціон і знижувати стартову ціну», – підсумував Білоус.

Раніше Білоус висловив думку, що стартова ціна «Одеського припортового заводу» не повинна перевищувати 150 млн доларів.

Він також повідомляв, що «Одеський припортовий завод» може відновити роботу з 1 жовтня.

 

Loading...