Новини » Політика

Екс-глава ЦРУ: США могли і повинні були захистити Україну

США повинні були б спробувати захистити Україну, якщо б мали надійну інформацію про плани РФ по захопленню Криму і вторгнення на Донбас.

Про це екс-глава Пентагону і колишній директор ЦРУ Леон Панетта розповів в інтерв’ю ЛІГА.net.

«Я хотів би вірити (можливість запобігти окупацію Криму і війну на Донбасі, – ред.), в залежності від того, яку розвідувальну інформацію ми мали на той момент... Правда, я не цілком обізнаний про це, тому що до того часу вже залишив посаду. Однак, якщо б ми мали кращі розвідувальні дані про те, що Росія планує робити, то зробили б більш сильні кроки, щоб спробувати перешкодити агресії Росії», – заявив він.

Панетта назвав кроки, які повинні були б зробити США для цього.

«Я думаю, що якщо б одного разу ми дізналися про те, що Росія планує здійснити агресію не тільки в Криму, але і вздовж кордону, нам слід було б зробити більш сильні кроки, щоб спробувати захистити Україну. Я вважаю, що це був момент, коли потрібно було підтримувати українців, надати їм кращу допомогу», – зазначив він.

Як сказав Панетта, було б важливо сказати Росії, що США збирається розмістити наші оборонні ракетні системи, щоб протидіяти такому виду агресії, і що ми збираємося забезпечувати Україну альтернативними джерелами енергії, оскільки ця країна була тотально залежна від енергоносіїв Росії.

«Також було важливо поставити оборонну зброю українським військовим. Ці кроки допомогли б у той час і дали б зрозуміти росіянам, що вони не можуть робити все, що захочуть, намагаючись дестабілізувати Україну», – додав екс-глава ЦРУ і Пентагону.

 

Loading...