Новини » Економіка 18 вересня, 2016, 14:34
Коболєв пояснив, навіщо українську ГТС розділяють на два окремих бізнеси

Ризики, пов’язані з судовими процесами навколо підземних сховищ газу, будуть дисконтувати вартість оператора ГТС, якщо ці активи не розділити.

Про це заявив в інтерв’ю DT.UA голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

«Ми наймали не одну велику міжнародну компанію. Цей проект довів, що зберігання й транспортування газу – це окремі бізнеси. З багатьох причин. Наприклад, з погляду регулювання, бізнес зберігання газу кардинально відрізняється від транспортного. На цей момент бізнес зберігання в Європі не є високорентабельним, – заявив Коболєв.

«І через розвиток газопроводів, і через зміну ситуації з поставками газу, і з появою великого обсягу LNG цей бізнес втратив частину своєї привабливості. Тому загальна рекомендація та статистика компаній з Європи показує, що цим бізнесам фінансово більш доцільно бути окремими», – зазначив він.

За словами Коболєва, будь-західний партнер, розглядаючи вхід в українську ГТС, розуміє, що транспорт газу в країні є прибутковим, а зберігання – збитковим.

«Якщо це змішувати, це буде зменшувати потенційну привабливість бізнесу з транспорту», – зазначив він.

«Однак у нас є й інша особливість у нашій ситуації. Є історично накопичені проблеми. З тим самим Коломойським, з його вимогами та виграними судами по газу, це проблеми з групою Фірташа, там, де суди ми виграли, проте люди там все одно намагаються чогось домогтися, – сказав Коболєв.

«Це ризики, пов’язані з ПСГ. От у цьому спільному торті з газотранспортним оператором будь-який західний інвестор буде істотно дисконтувати вартість нового підприємства, якщо розуміти, що до нього прийдуть Коломойський і Фірташ із вимогою віддати якийсь газ», – пояснив глава НАК «Нафтогаз».

«Якщо Україні потрібен якісний інвестиційний продукт, який зацікавить західних партнерів, за який будуть готові платити гроші, то не треба змішувати якісний актив і проблемний актив. А наша «підземка» – це проблемний актив як з погляду складної історії, так і з погляду економічних перспектив. Тому ми наполягаємо на юридичному поділі активів», – заявив Коболєв.

За його словами, мова не йде про фізичне розділення.

«Природно, не йдеться про фізичний поділ. Зрозуміло, що це все одно будуть ті самі труби, і все залишиться точно так само. Так це було і в країнах Європи. Звичайно ж, підземні сховища приєднані до системи. Звичайно ж, можна брати газ і закачувати газ. Просто є зрозумілі правила, є різні фінансові центри, є різна фінансова звітність, різне регулювання та, відповідно, є різні підходи до управління», – зазначив Коболєв.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 10:13 :56