live
Новини » Суспільство

Фредерік Беґбедер: Назва книги має спонукати читачів подискутувати

Зустріч із французьким письменником і публіцистом Фредеріком Беґбедером. Фото: Микола Тис/ZIK

Сьогодні, 17 вересня, під час Форуму видавців у Львові відомий французький письменник, літературний критик Фредерік Беґбедер представив свої чотири книги в українському перекладі – «99 франків», «Уна і Селінджер», «Кохання живе три роки» та «Бесіди нащадка епохи».

Про це повідомляє кореспондент IA ZIK.

Зустріч письменника з читачами проходила у форматі «питання-відповідь». Говорячи про роман «Уна і Селінджер», автор зазначає: «Часом мене питають, чому я пишу про минуле, про 40-і роки. Насправді ж ця книга також і про сьогодення, коли війна повернулася. Інколи люди думають, що через насилля можна вирішити проблеми, хоча це не так. Дуже багато літературних шедеврів написано про кохання і війну, тож я послідував цьому прикладу».

Фредерік Беґбедер називає твір «Уна і Селінджер» своїм унікальним досвідом. Це історія кохання автора «Ловця в житі» Дж. Д. Селінджера та Уни О’Ніл – дочки драматурга Юджина О’Ніла й майбутньої леді Чаплін. І хоча деякі критики назвали цю книжку найкращою, які вийшли з-під пера Фредеріка Беґбедера, сам автор розповів, що родина Селінджерів нічого не хоче знати про цю історію. Водночас сім’я Чаплінів, навпаки, сприйняла роман дуже люб’язно і зворушено.

Щодо іншого відомого твору письменника – «Кохання живе три роки», Фредерік Беґбедер запевняє, що насправді – це лише гучна назва, але сам він так не думає. «Назва книги має привертати увагу і змусити читачів подискутувати», – пояснює він.

Також французький письменник зауважив, що його твори написані у різних стилях, адже з часом у кожної людини змінюється світогляд.

«Це правда, що я часом пишу песимістичні твори. Але не можу назвати себе циніком. Скоріше – романтик, який трохи розчарований і хоче, щоб світ був кращим. Ніхто з нас не є нормальним. Ми всі безумці, які колись помруть. Тому вважаю, що бути песимістом – це нормально. А про щастя важко писати», – додає літератор.

Крім того, Фредерік Беґбедер зауважив, що коли починає писати нову книгу, ніколи не знає, якою вона буде в результаті. «Але я і досі не знаю, чи є письменником»,– сказав він.

Довідка.

Фредерик Беґбедер – сучасний французький прозаїк, публіцист, літературний критик і редактор. Працював редактором у рекламній агенції, літературним критиком в журналах та радіопередачі. Вів свою власну телепередачу про літературу. Заслужену славу одного з найцікавіших сучасних письменників Фредерику принесли його романи «Канікули в комі», «Кохання живе три роки», «Оповідання під екстазі», «Романтичний егоїст», «99 франків», який став лідером продажів 2000 року у Франції. Сьогодні Беґбедер очолює видавництво Grasset і веде злободенну колонку в літературному журналі.Loading...
Loading...
Loading...