п'ятниця, 16 вересня, 2016, 11:01 блоги Суспільство
Про Париж і любов
Тетяна Андрєєва
журналіст, редактор IA ZIK
Перемишляни
Перемишляни

Буває, приїдеш у велике чи не дуже місто – й забуваєш про землю, яка тебе викохала-виплекала.

Фу-у-у-у, мам, не передавай мені нічого з села, мені того не треба – пищить, скрививши мордочку дівчисько. Віднедавна вона – менеджер у магазині одягу, тож, вочевидь, має їсти самі тільки бренди, забувши, що не так давно до Львова мама «передала» саме її.

А мені пригадалась інша історія. Якось давно на залізничному вокзалі у Вінниці в очікуванні свого потяга стояла моя мама з племінницею. Спілкувалися собі обоє, вбиваючи час. Мушу зазначити, що Марина, родом з Вологодської області, приїхала вступати у Львівський політех, та завалила екзамени. Лишилася у нас і, щоб не втрачати рік, працювала у Перемишлянах на заводі. Прекрасно оволоділа мовою. Правда, дещо з таким колиритним місцевим акцентом.

От стоять вони собі, розмовляють (явно чути, що не по-східняцькому, а по-западенськи), нікого не чіпають. Підходить до них дядечко. Веселенький такий, напідпитку. «Вибачийте, дівчита, я туво не на той поїзд сів, зсадили мене, то мушу ше годину свого чекати. Поки приїде... І тут чую – мова рідна. Звідки ви такі ладні? Зо Львова» – «Та ні, дядьку, не зі Львова. З меленького містечка. Ви не знаєте такого» – «Чом так думаєте? Кажіт, може знаю» – «Та де ви, вуйко, про таке чули?» – «Та кажіт вже!» – «З Перемишлян ми. Знаєте таке?» – «Ой, дівчита, та ви шо? Та як таке не знати?! Та Перемишлєни, Бирижини – то є другі міста після Парижу!!!»)))))))))))))

От як треба любити свій край! З Бережан дядько був)

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 03:50 :02