Новини » Світ 15 вересня, 2016, 9:28
Тайфун Меранті лютує у Китаї

Тайфун Меранті вдарив на південному сході Китаю, принісши сильні вітри і проливний дощ. Державні ЗМІ країни повідомили, що це був найсильніший глобальний шторм року.

Буря, названа супер-тайфуном, після того, як спустошила південний Тайвань, лютувала в перші години четверга поблизу великого міста Сямень.

Державні ЗМІ показали затоплені вулиці в Сямень, повалені дерева та розчавлені автомобілі. Рятувальники евакуюють людей за допомогою човнів. Жодних повідомлень про жертв наразі нема.

Близько 1,65 млн осіб по всій провінції Фуцзянь у четвер залишилися без електроенергії, понад 300 тисяч з них в Сямень, повідомили місцеві засоби масової інформації. Частини міста також мають перебої у водопостачанні, деякі вікна на висотних будівлях зруйновані, – інформує видання The Guardian.

У доповіді йдеться про те, що це був найсильніший тайфун, що вразив цю частину країни з моменту заснування комуністичного Китаю у 1949 році і найсильнішим у цьому році у світі.

Десятки рейсів та поїздів були скасовані, додало державне телебачення Китаю.

 

Вже евакуйовано десятки тисяч людей, рибальські човни повернулися назад у порт.

Одна людина загинула і 38 отримали поранення в Тайвані у середу, коли тайфун вдарив у південну частину острова.

 

Меранті був 5-ї категорії, тобто найсильніший з можливих за класифікацією ризиків.

 

Тайфуни є звичним явищем у цю пору року, оскільки вони набирають своєї сили, перетинаючись з теплими водами Тихого океану і несучи сильні вітри і дощ.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 06:30 :00