Новини » Суспільство

Посольський фонд США виділив $275 тис. на реставрацію львівської «Чорної кам’яниці»

«Чорна кам’яниця» на площі Ринок у Львові. Фото: wikipedia.org

Львівський історичний музей розпочинає реставрацію «Чорної кам’яниці» на площі Ринок. Проект з реставрації переміг у конкурсній грантовій програмі 2016 року «Великий проект» Посольського фонду США збереження культурної спадщини.

Про це повідомляють організатори.

Проект планують реалізувати впродовж вересня 2016 року-жовтня 2019 року. За цей час грантодавець виділить на його виконання $275 000 доларів, натомість власний внесок Львівського історичного музею – $29 750.

Як зазначається, проект здійснюватимуть у співпраці з кафедрою реставрації архітектурної і мистецької спадщини Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка».

Завдяки гранту планується відновити чільний та внутрішній фасади будівлі, частину даху й інтер’єрів першого поверху, впорядкувати внутрішнє подвір’я, створити умови для експонування колекції архітектурних і скульптурних деталей з фондів Львівського історичного музею.

Довідка.

Чорна камяницяпамятка архітектури національного значення на площі Ринок, 4 у Львові. Вона входить у ансамбль історичного центру Львова, який 1998 року включений до списку обєктів Світової спадщини ЮНЕСКО. Будівля зведена 1588-1589 роках і впродовж XVII-XIX століть неодноразово перебудовувалася.

Серед дослідників немає однозначної версії щодо походження кольору будинку. Найбільш правдоподібна – свою назву Чорна камяниця одержала у XIX столітті через цілком прозаїчну причину: протягом століть свинцеві білила, які наносилися як ґрунт для поліхромії (багатоколірності), окислювалися під дією повітря і світла і таким чином утворився її таємничий чорний колір, який потім підтримувався поточними ремонтами. Хоча у 60-ї роки XX століття в народі ходила легенда, що чорний колір камяниці надало втирання протягом багатьох років у фасад чорного соку від шкірок зелених грецьких горіхів. Таємничість цієї камяниці полягає і в тому, що одна з теорій чорного кольору фасаду, яку, проте, не визнають провідні архітектори Львова,це закопчення білого каменю пісковику сажею внаслідок багаторічного опалення камяниці дровами та вугіллям.

Нині у будинку знаходяться експозиційні, фондові та службові приміщення Львівського історичного музею.Loading...