Новини » Спорт

Львівські шахісти повернулися додому з Всесвітньої Олімпіади-2016 у Баку

Львівські шахісти повернулися додому з Всесвітньої Олімпіади-2016 у Баку. Фото Миколи Тиса/ZIK

Учора, 13 вересня, в Баку закінчилася 42-а за ліком Всесвітня шахова Олімпіада-2016. Вона принесла медалі українським шахістам: чоловіки стали срібними призерами, жінки – бронзовими. Також Україна виборола Кубок Нони Гаприндашвілі за найкращий сумарний результат двох команд.

А вже сьогодні, 14 вересня, у другій половині дня у Львівському міжнародному аеропорту імені Данила Галицького приземлився літак, на борту якого зі столиці Азербайджану Баку повернулися додому шахісти та тренери з Львівщини. Зокрема, представники чоловічої збірної України Юрій Криворучко і Андрій Волокитін та тренери «синьо-жовтої» дружини Олександр Сулипа і Мартин Кравців, а також лідери української жіночої команди України – сестри Анна і Марія Музичук.

Зазначимо, що чоловіча збірна України виборола «срібло», поступившись титулом олімпійських чемпіонів команди США тільки за додатковими показниками. Обидві команди у підсумку набрали по 20 очок з 22-ох можливих. Вагомий внесок у цей успіх зробили і львів’яни. Зокрема, Юрій Криворучко до турнірного доробку українців приніс 6 очок з 9-ти можливих, а Андрій Волокитін взагалі видав майже ідеальний результат – 8,5 з 9-ти. Тим самим він не лише показав найкращий результат серед запасних, але й взагалі серед усіх учасників Олімпіади-2016!

Не менше добрих слів на свою адресу заслуговують і сестри Музичук. Так, Анна у 10-ти зіграних партіях набрала 7,5 очка. І це на першій дошці, тобто галичанці упродовж усієї Олімпіади-2016 довелося грати проти лідерів найсильніших збірних світу. Аби не бути голослівними, скажемо, що результат Анни найкращий на першій шахівниці – навіть вищий, ніж у чинної і дуже добре знаної не лише у Львові, а й у всій Україні чемпіонки світу китаянки Хоу Іфань та інших зіркових шахісток. Добре на другій дошці відіграла турнір і Марія Музичук. Результат екс-чемпіонки світу – 6,5 очка з 10-ти можливих.

Своїми результатами Юрій Криворучко, Андрій Волокитін та Анна і Марія Музичук вагомо посприяли тому, що престижний Кубок Нони Гаприндашвілі, який неофіційно видають країні, що показала найкращий підсумок за сумою виступів чоловіків та жінок, здобула саме Україна – 37 очок з 44-ох можливих. Американці відстали від наших шахістів на одне очко, а росіяни – на три. Тож квартет львів’ян разом зі своїми партнерами по національній збірній команді ще раз довів, що українська школа шахів – найсильніша у світі!

Loading...