Новини » Регіони 13 вересня, 2016, 10:38
На базі залізничної лікарні на Волині хочуть створити хоспіс

На основі вузлової лікарні у Ковелі волинська влада планує створити хоспіс, поліклінічне відділення та швидку.

Про це IA ZIK повідомили у відділі інформаційної політики ОДА.

Позаяк нині йде процес формування бюджету на наступний рік, то наразі це питання постало гостро. Адже з 2015 року фінансування закладу передано на місцевий бюджет і кошти на утримання йдуть із обласного бюджету. А це – 14,5 мільйона гривень у рік.

Так, пропозицію створити на базі лікарні хоспіс, поліклінічне відділення та швидку допомогу озвучив начальник управління охорони здоров’я ОДА Ігор Ващенюк. За його словами, потрібно скоротити ліжковий фонд лікарень міста Ковеля та Ковельського району. І хоча з початку року вже скорочено 160 ліжкомісць, на сьогодні наявна кількість дозволяє повністю забезпечити потреби населення.

Натомість в області є потреба в хоспісних ліжках, яких має бути 110-115, а всього є 25. Тож у планах – створити хоспіс на 80 ліжок і 106 штатних одиниць, витрати на який становитимуть 10 мільйонів гривень на рік. Однак, ця сума може бути меншою, якщо на базі лікарні створять поліклінічне відділення Ковеля та швидку невідкладну допомогу. Також створення цих відділень вирішить питання працевлаштування решти працівників. Яких, до слова, 220.

Однак, разом з цим, залишаються незадіяними ще два поверхи вузлової лікарні. А, відтак, розглянули варіанти здачі приміщень в оренду для медичного коледжу та бізнесу. Тож саме таким чином бачать майбутнє вузлової лікарні м.Ковеля.

«Чим менше буде навантаження на бюджети, тим для нас краще. Але водночас важливо, щоби ми не забули про залізничників, ефективно використали цей варіант для міста, бо в них немає поліклініки та подивилися стан швидкої медичної допомоги», – заявив голова ОДА Володимир Гунчик.

Своєю чергою, виконувач обов’язків головного лікаря державного закладу «Вузлова лікарня станції Ковель» Наталія Віслогузова також визнала цей варіант найоптимальнішим.

«Пропонований варіант є досить конструктивним, оскільки вирішено питання працевлаштування. Частина колективу буде працевлаштована в хоспісі, частина піде в екстрену медичну допомогу, і частина, якщо буде поліклінічне відділення, – в поліклініку, яка буде проводити медичні огляди і обслуговувати залізничників», – зазначила вона.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 19:57 :35