Новини » Світ 11 вересня, 2016, 2:55
Бельгійські вчені:Чорне море – це планетарна міна, яка може знищити нашу планету

Бельгійські дослідники Льєжського університету встановили, що за шістдесят останніх років кисневий шар у Чорному морі скоротився зі ста сорока до дев’яноста метрів.

Про це повідомляє УНІАН.

Екологи б’ють тривогу, оскільки з цієї причини має скоротитися на сорок відсотків мешканців цього водоймища. А це справжня екологічна катастрофа.

Однак проблема Чорного моря куди більш серйозна, заявляють вчені. Справа в тому, що це один з найбільш глибоководних внутрішніх водойм світу, що досягає в окремих місцях до 2210 метрів глибини при середньому показнику в 1240 метрів (для порівняння, середня глибина сусіднього Азовського моря трохи більше семи метрів). При цьому верхній кисневий шар Чорного моря стає все більш тонким, а все інше в цій водоймі – сірководень, який може вибухнути у будь-яку хвилину. Наприклад, достатньо кинути в море глибоководну бомбу.

Причому вибух такої величезної кількості сірководню просто знищить нашу планету, ось чому Чорне море цілком можна вважати планетарної міною або тією бочкою з порохом, на якій покоїться Земля. Порівняно з цієї міною уповільненої дії Йеллоустонский супервулкан, про який останнім часом так багато розмов, може здатися дитячою забавкою. Звичайно, сірководень Чорного моря поки надійно захищений товщею води, однак цей кисневий шар, як ми бачимо, стрімко руйнується.

Цьому сприяє, стверджують бельгійські вчені, глобальне потепління, яке спостерігається на планеті, а також так звана евтрофікація, тобто насичення водойми азотом і фосфором, що веде до інтенсивного поширення тут ціанобактерій і водоростей, що заважають проникати у води сонячного світла і тому перешкоджають фотосинтезу рослин з виділенням кисню.

А оскільки скорочується киснева межа, то, відповідно, збільшується об’єм сірководню в Чорному морі, тобто міна уповільненої дії стає все більш потужною і все менш передбачуваною...

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 23:14 :33