Новини » Світ 9 вересня, 2016, 14:51
Марка Цукерберга звинувачують у зловживанні владою
Марк Цукерберг. Фото: dt.ua
Марк Цукерберг. Фото: dt.ua

Найбільша газета Норвегії опублікувала на першій шпальті відкритий лист до генерального директора Facebook Марка Цукерберга, жорстко критикуючи рішення компанії піддати цензурі історичну фотографію війни у ​​В’єтнамі і закликаючи Цукерберга відповідати своїй ролі «найпотужнішого редактора у світі».

Головний редактор і генеральний директор Aftenposten Еспен Егіл Хансен звинуватив Цукерберга у необдуманому «зловживанні владою» над соціальним сайтом, який став наріжним каменем розподілу новин та інформації по всьому світу. Він написав: «Я засмучений, розчарований і, насправді, навіть боюся того, що ви збираєтеся зробити з основою нашого демократичного суспільства».

«Я стурбований тим, що найвпливовіша у світі соціальна мережа обмежує свободу замість того, щоб намагатися розширити її, і що це іноді відбувається авторитарно», – додав він.

Суперечка виникла через рішення Facebook видалити пост норвезького письменника Тома Егеланна, який показав терор війни фотографією лауреата Пулітцерівської премії Ніка Ута: на ній зображено дітей (у тому числі оголену 9-річну Кім Фук), які тікають від вогню під час війни у ​​В’єтнамі. Пост Егеланна стосувався «семи фотографій, які змінили історію ведення війни» – група, до якої, безумовно, належить «палаюча дівчинка».

Егеланн був згодом заблокований Facebook. Коли Aftenposten повідомила про блокування його сторінки, використовуючи ту ж фотографію у своїй статті, яку потім опублікувала на сторінці свого видання у Facebook, газета отримала повідомлення від Facebook з проханням «видалити або змінити формат» світлини.

«Будь-які фотографії людей, що відображають оголені геніталії або сідниці або повністю оголені жіночі груди, будуть видалені», – пояснив Facebook.

До того, як Aftenposten зміг відповісти, пише Хансен, Facebook видалив статтю і зображення зі сторінки.

У своєму відкритому листі, Хансен відзначає, що рішення Facebook видалити знімок показує тривожну нездатність «усвідомлювати різницю між дитячою порнографією та відомими військовими фотографіями».

«Навіть якщо я є головним редактором найбільшої газети Норвегії, я повинен розуміти, що ви обмежуєте мій простір для здійснення моєї редакційної діяльності», – написав він. «Я думаю, що ви зловживаєте своєю силою, і мені важко повірити, що ви ретельно це продумали».

Хансен продовжує стверджувати, що замість виконання своєї місії – «зробити світ більш відкритим і доступним» – такі редакційні рішення «будуть просто сприяти тупості і не зроблять людей ближчими одне до одного».

Слід звернути увагу на те, що новинні організації покладаються на Facebook, щоб досягти інтернет-аудиторії. За дослідження Pew Research Center 2016 року, 44% дорослого населення США отримують свої новини через Facebook.

Популярність Facebook означає, що його алгоритми можуть мати величезну владу над громадською думкою, – інформує The Guardian.

Звіт за травень 2016 Gizmodo свідчить про те, що трендовий Facebook навмисно придушує статті з консервативними новинами.

Facebook нещодавно звільнив команду редакторів, яким вдавалося змінювати стрічку топ-новин.

У своєму відкритому листі Хансен вказує на те, що рішення, які приймає Facebook про те, який контент просувати, а який блокувати, робить ці рішення, алгоритмічно чи ні, функціонально редакційного характеру.

«Засоби масової інформації зобов’язані розглянути питання про публікацію матеріалу у кожному окремому випадку», – написав він. «Це право і обов’язок, який мають усі редактори у світі, не повинно бути порушене алгоритмами, закодованими у вашому офісі в Каліфорнії».

«Редактори не можуть жити з Вами, Марк, в якості головного редактора».

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 05:39 :30