live
Новини » Суспільство 1403

На Північному Кавказі знайшли останки людей з витягнутими черепами

Археологічна експедиція Державного історичного музею знайшла в некрополі над селищем Заюково Кабардино-Балкарії останки древніх людей з дивно витягнутими черепами.

«Експедиція Державного історичного музею третій рік веде розкопки так званого третього Заюковського могильника», – цитує «Російська газета» слова керівника Російського географічного товариства в Кабардино-Балкарії Віктора Котлярова. Днями учасники експедиції розкрили поховання, в якому виявили череп «довгоголової» людини.

 Фото: Виктор Котляров

«Деформований подовжений череп належить дівчині приблизно 16-17 років, – каже Котляров. – Він зберігся дуже добре, в наявності навіть всі зуби. Там же був знайдений ще один подовжений череп. Але кому він належить, сказати поки не можна – його стан значно гірше і його доведеться реставрувати».

За словами Котлярова, поховання, в якому були знайдені черепи, – сарматське і належить до III–IV століття н. е. Про цей могильник стало відомо в 2011 році, після того як в П’ятигорську «чорні копачі» почали продавати багато чудово збережених історичних артефактів, що належать до кобанської культурі – це археологічна культура, що існувала на Кавказі в періоди бронзового (XIII/XI–IV століття до н. е..) і залізного століть (VII–III століття до н. е..).

Після того як з’ясувалося, звідки «копачі» викрадали артефакти, Заюковський некрополь був взятий під охорону держави, а з 2014 року тут проводить розкопки експедиція Державного історичного музею. Черепа «довгоголових» людей у цьому могильнику знайдені вперше. «Хоча пару років тому кілька «довгоголових» черепів було знайдено трохи нижче, на правій стороні селища Кенделен», – говорить Котляров.

Неприродно витягнуті, довгасті черепи археологи знаходять у древніх похованнях в різних куточках світу: Перу, Європі, Єгипті. Вважається, що така форма – це результат навмисної деформації, яка здійснювалася за допомогою тісних пов’язок в ранньому віці. Проте єдиної думки з приводу походження і призначення подовжених черепів досі немає. Цікаво, що череп одного з найзагадковіших правителів Стародавнього Єгипту Ехнатона на зображеннях має аномальну витягнуту форму. Однак, на думку вчених, ціною такої деформації черепа могли бути страшні головні болі і божевілля.

 

Loading...
Loading...
Loading...