Новини » Світ 1 вересня, 2016, 19:07
Узбекистан готується до похорону президента Карімова

У Самарканді – на батьківщині першого президента незалежного Узбекистану Іслама Карімова, відбувається підготовка до його поховання.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на агентство «Фергана».

Фотографії, зроблені кореспондентом агентства в четвер, 1 вересня, свідчать про те, що узбецького лідера поховають на Самаркандському цвинтарі, що примикає до знаменитого архітектурного і історичного пам’ятнику Шахи Зінда, де покояться два брата та матір Іслама Карімова.

Фото агентства
Самаркандський цвинтар

Про смерть глави Узбекистану досі не оголошено офіційно.

Згідно з даними «Фергани», це буде зроблено в п’ятницю, а в суботу, 3-го вересня, тіло 78-річного беззмінного президента Узбекистану буде поховане. На момент публікації цієї статті урядовий літак з тілом Іслама Карімова вилетів з Ташкенту в Самарканд.

Фото агентства
Самаркандський цвинтар

За інформацією «Фергани», 2-го і 3-го вересня в Узбекистан для участі в траурних заходах прибудуть представники найвищого керівництва низки країн СНД і далекого зарубіжжя. Персональний склад делегацій поки не відомий.

Раніше, близько 20-ї години за київським часом в Facebook-групі «Здоров’я Карімову» з’явилися фотографії того, як в Самарканді готуються до якихось заходів: метуть вулиці і сквери. Також був оприлюднений запис адміністратора групи про те, що «апарат штучного кровообігу був відключений сьогодні», а незабаром в рідному місті колишнього президента відбудуться похорони Іслама Карімова.

Одночасно з цим веб-сайт «Озодлік» (узбецька служба Радіо «Свобода») повідомив, що до Самарканда прибув прем’єр-міністр Узбекистану Шавкат Мірзіяєв.

До останнього моменту влада Узбекистану продовжувала переконувати громадськість у тому, що президент Карімов живий.

31 серпня донька президента Узбекистану Іслама Карімова Лола привітала співвітчизників з Днем незалежності і подякувала за підтримку і побажання одужання її батькові.

Водночас пізно ввечері 29 серпня агентство «Фергана», посилаючись на джерела, повідомило про смерть Карімова.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-24 19:18 :14