Новини » Львів 1 вересня, 2016, 13:07
Бійця АТО з Львівщини Ярослава Цапа посмертно нагородили орденом «За мужність»

Президент України Петро Порошенко нагородив (посмертно) орденом «За мужність» 3 ступеня загиблого 8 червня 2016 року в районі Авдіївки, бійця 128 окремої гірсько-піхотної бригади, прапорщика Ярослава Йосиповича Цапа, уродженця с. Дем’янка-Лісна Жидачівського району Львівської області.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на відділ інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю РДА.

Як зазначено у Президентському указі, Ярослава Цапа нагороджено за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі.

Нагадаємо, загиблого героя поховали 12 червня 2016 року в його рідному селі. В ті скорботні дні із мужнім захисником Незалежності України прощалися тисячі житілів Львівщини, які на колінах, із лампадками і квітами зустрічали скорботну колону від с. Розвадова Миколаївського району до с. Дем’янка-Лісна Жидачівського району. Із полеглим бійцем АТО прощалися представники обласної, районної і місцевої влади, його бойові побратими, представники місцевої громади, ГО «Спілка учасників АТО Жидачівщини» та громадськості Жидачівщини.

А 21 серпня в с. Дем’янка-Лісна, на фасаді місцевої школи, урочисто відкрили меморіальну таблицю на вшанування пам’яті загиблого бійця АТО.

Мешканці с. Дем’янка-Лісна завжди вирізнялися згуртованістю й українським патріотизмом. Вони мужньо боролися за незалежність України в лавах УПА. Більше як півсотні з них загинули в боротьбі за волю України або ж були вислані сталінським окупаційним режимом у Сибір (серед них 9 із прізвищем Цап).

Восени 1946 року підрозділ військ НКВС жорстоко покарав мужніх жителів Дем’янки-Лісної за їхне прагнення скинути російське окупаційне ярмо, майже вщент спаливши село. Тоді варварами з півночі було спалено 120 хат, залишилася тільки одна церква. Але московським нелюдам тоді не вдалося знищити сильний дух і прагнення цих мужніх людей жити вільно, село знову відродилося. Його мешканці вже ніколи не забудуть про свою «Прикарпатську Хатинь». Саме тому вже в перші хвилини, коли надійшла сумна звістка із сходу України про загибель захисника східних рубежів нашої країни Ярослава Цапа, громада Дем’янки-Лісної дружньо прийшла на допомогу його родині. Ім’ям полеглого героя місцеві мешканці хочуть назвати його рідну школу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-22 10:24 :45