Новини » Регіони 1 вересня, 2016, 11:00
Бельгійські благодійні фонди допоможуть вдосконалити на Тернопільщині медичні й соціальні послуги

На Тернопільщині перебувають керівник благодійного фонду «Український проект в Едегемі» Ліліан Боллаерт та директор фонду «Child-HelpInternational» Пірре Мертенс.

Як повідомили IA ZIK у прес-службі Тернопільської ОДА, з представниками бельгійських благодійних фондів зустрілися заступник голови ТОДА Юрій Юрик та керівники структурних підрозділів. Сторони окреслили напрямки подальшої співпраці та взаємодію для вирішення практичних проблем.

«Для нас надзвичайно важливо перейняти ваш цінний досвід, спрямований на підвищення якості послуг у сфери охорони здоров’я та соціальній сфері», – зазначив Юрій Юрик.

Під час зустрічі присутні обговорили можливості надання медико-соціальної допомоги дітям з гідроцефалією, а також паліативної допомоги мешканцям Тернопільщини. Крім того, у планах – підтримка дитячого будинку, хоспісу, геріатричного будинку та людей похилого віку.

Ліліан Боллаерт допомагає Україні вже понад 20 років. Надає паліативну допомогу, вирішує проблеми літніх людей, працює над соціальними проектами для інвалідів.

Пірре Мертенс займається проектом «Спіна біфіта та гідроцефалія», соціальними питаннями захисту дітей.

«Я вважаю себе своєрідним адвокатом малозабезпечених громадян, – зазначила Ліліан Боллаерт. – До речі, ми можемо взаємно обмінюватися досвідом, адже я була приємно здивована тим, як розвиваються медичні заклади в Україні. Виїзд мобільних медичних бригад у райони області, для прикладу. У Бельгії такого немає».

На зустрічі був присутній уродженець Тернопільщини, лікар Ігор Вітенько, український волонтер у Бельгії. Він тісно співпрацює з Ліліан Боллаерт, яка допомагає йому збирати кошти на вакуумні помпи для українських лікарень. Такі апарати лікують гнійні рани, що допомагає хворим уникнути ампутації.

«Сьогодні на часі стоїть питання забезпечення додаткових хоспісних ліжок для важкохворих дітей. Тож за підтримки Ліліан і Пірре ми плануємо втілити це в життя. Крім того, представники бельгійських благодійних фондів готові допомогти нам у забезпечення  певними медичними препаратами й поділитися практичним досвідом з медиками Тернопільщини», – зазначив начальник управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 07:01 :25